Skip to content Skip to footer

Żyrandole do salonu – jaki model najodpowiedniejszy do danego wystroju?

Dom bez lamp, które zapewnią odpowiednie światło nie może normalnie funkcjonować, dlatego tak ważnym elementem nie tylko wystroju, ale codziennego życia jest dobór znacznej ilości punktów świetlnych. To właśnie lampy, zarówno te sufitowe, podłogowe czy stołowe zapewniają odpowiednią ilość sztucznego światła do konkretnych czynności, jakie na co dzień wykonujemy. Dlatego podczas wyboru odpowiedniego modelu, należy dobrze przemyśleć jego funkcjonalność oraz stylistykę.

Żyrandole do salonu – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Ilość lamp w salonie zależy przede wszystkim od tego, jakim metrażem dysponujemy. Do większego i okazalszego salonu dobierzemy większy żyrandol o kilku punktach świetlnych, niż do mniejszego pomieszczenia. Chodzi przede wszystkim o to, aby pokój był jasny i zapewniał odpowiednią ilość światła zarówno do przyjmowania gości, pracy przy komputerze, oglądania telewizji czy odrabiania lekcji z dziećmi. Żyrandole salonowe muszą być przede wszystkim funkcjonalne oraz zapewniać odpowiednie natężenie światła, które nie może być ani zbyt intensywne, ani zbyt słabe, ponieważ takie światło źle działa na nasze spojówki. Rażące światło będzie powodować łzawienie oczu oraz szybkie zmęczenie wzorku co może doprowadzić nawet do bólów głowy. Z kolei zbyt słabe światło może osłabiać nasz wzrok z uwagi na to, iż trzeba go bardziej wytężać np. podczas pracy przy komputerze lub czytania czasopisma.

Żyrandole do salonu – jaka stylistyka będzie najodpowiedniejsza?

Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji oraz od wystroju naszego wnętrza. Delikatne żyrandole klasyczne idealnie wpiszą się w każdy wystrój – zarówno ten nowoczesny, jak i bardziej elegancki i wyszukany. Ponadto żyrandole klasyczne świetnie potrafią podkreślić charakter danego pomieszczenia oraz stanowią punkt centralny całego pokoju idealnie przyciągając wzrok. Można dobrać piękny i bardzo okazały żyrandol w stylu klasycznym, który doskonale będzie się prezentował wisząc nad stołem jadalnianym. Nie tylko da on mnóstwo rozproszonego światła podczas posiłku, ale również zachwyci wszystkich zgromadzonych gości. Żyrandole o bardziej klasycznej stylistyce to idealny wybór dla każdego salonu z uwagi na ich funkcjonalność oraz doskonały wygląd.

Źródło tekstu: http://lampykemar.pl/3-lampy-wiszace