Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybrać zasłony welwetowe?

Wybierając zasłony do salonu dobrze jest wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Decyzji nie warto podejmować zbyt pochopnie! Należy przeanalizować parametry użytkowe wybranego materiału. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się welwetowe zasłony zaciemniające, które stanowią połączenie efektownego designu oraz nieprzeciętnej wytrzymałości. Zastanawiasz się, czy warto? Koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Ochrona przed promieniami słonecznymi

Zasłony do sypialni lub innego pomieszczenia powinny zapewnić oczekiwany poziom ochrony przed promieniami słonecznymi. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy wnętrze wyeksponowane jest na stronę południową. Welwet to materiał relatywnie gruby, co zmniejsza intensywność przepuszczania światła zewnętrznego.

Zasłony zaciemniające wspomagają termoregulację pomieszczenia. Wystarczy zasłonić okna w upalne dni, aby uniknąć ekstremalnego nagrzania mieszkania. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych rolet lub żaluzji.

Oryginalne wzornictwo

Welwetowe zasłony do salonu zachwycają już na pierwszy rzut oka. Z pewnością przypadną do gustu osobom, które cenią sobie eleganckie, ponadczasowe, a zarazem luksusowe wzornictwo. Takie tekstylia nigdy nie wychodzą z mody, więc trudno wyobrazić sobie lepszą inwestycję! Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji zakupowej zwrócić uwagę na gramaturę oraz splot.

Zasłony do sypialni z welwetu tworzą trójwymiarowy wzór, obok którego nie można przejść obojętnie. Wszystko za sprawą cieniowania materiału. Wspomniana tkanina jest niezwykle przyjemna w dotyku. Dzięki niej można nadać wnętrzu przytulności.

Nieprzeciętna wytrzymałość

Kolejnym plusem zasłon zaciemniających z welwetu jest nieprzeciętna wytrzymałość. Omawiane tekstylia mogą pozostać w nienaruszonym stanie długie lata. Nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne, ani negatywne działanie czynników zewnętrznych. Ich pielęgnacje również nie stanowi dużego problemu.

Podczas prania wystarczy stosować się do zaleceń, które znajdują się na metce. Niewątpliwym atutem welwetowych zasłon do sypialni jest fakt, że mogą być one prane w pralce automatycznej. Z pewnością nie jest to cienka, delikatna tkanina, którą można przez nieuwagę trwale zdeformować.