Skip to content Skip to footer

Ścierka z mikrofazy – niezastąpiony pomocnik przy wiosennych porządkach

Wiosna to przepiękny czas w którym wszystko budzi się do życia – słońce zaczyna świecić coraz wyżej, kwiaty zaczynają zakwitać, a niedźwiedzie budzą się z zimowego snu. Z takiego zimowego letargu budzi się na wiosnę również wiele osób i uświadamiają sobie, jak bardzo przez zimę zaniedbali własne mieszkania. Wiosna w kalendarzu oznacza jedno – czas na wiosenne porządki.

Po pierwsze plan – czyli jak szybko i sprawnie posprzątać

Najważniejsze przy planowaniu porządków, to dokładny podział obowiązków oraz zachowanie odpowiedniej chronologii działań. Jeżeli jedna osoba będzie miała posprzątać całe mieszkanie, z pewnością zajmie jej to kilka dni, a w przypadku gdy do wiosennych porządków zostanie zaangażowana cała rodzina, to z pomocą ścierek z mikrofazy i kilku detergentów, porządki nie zajmą dłużej niż jedno popołudnie. Prócz podziału obowiązków warto również zachować chronologię sprzątania. Aby porządki były efektywne, ścieranie kurzu należy zaczynać zawsze od miejsc położonych najwyżej, w przeciwnym raz ścierany kurz będzie osadzał się na niższych powierzchniach.

Po drugie – najlepsze środki czystości

Do posprzątania mieszkania nie wystarczą same dobre chęci, potrzebne są również środki czystości oraz ścierki z mikrofazy. Mikrofaza jest innowacyjnym materiałem, który posiada szerokie zastosowanie w gospodarstwach domowych. Ścierki z mikrofazy doskonale nadają się do czyszczenia powierzchni płaskich, takich jak płytki czy panele, ponieważ doskonale zbierają wodę. Ich cienkie włókna, które są połączeniem poliestru i nylonu cechuje wyjątkowa delikatność, dzięki czemu bez obaw o zarysowania można nimi czyścić nawet bardzo delikatne powierzchnie. Takie ścierki można nabyć za drobne na stronie https://mopy-ceg.pl/p/16/155/scierka-mikrofaza-40×40-360g-mozliwosc-wybrania-koloru–sprzet-do-sprzatania.html.

Ścierka z mikrofazy sprawdzi się nie tylko przy myciu podłóg czy polerowaniu delikatnych powierzchni. Materiał ten jest niezastąpiony jeżeli chodzi o walkę z kurzem osadzającym się na meblach i w zakamarkach mieszkań. Ścierki do kurzu wykonane z tradycyjnych materiałów nie są w stanie zebrać całego kurzu zalegającego na meblach. Po jego wytarciu drobinki pyłu unoszą się w powietrzu. Ścierka z mikrofazy nie tylko zbierze cały kurz, ale również opóźni proces jego późniejszego osadzania się. Ścierki z mikrofazy doskonale nadają się również do zmywania naczyń oraz czyszczenia tapicerki samochodowej.

Zaplanuj wiosenne porządki – oszczędź czas i pieniądze

Dokładny plan wykonywanych czynności i sprawiedliwy podział obowiązków pozwoli oszczędzić sporo czasu na wiosennych porządkach. Podczas sprzątania jednak oprócz cennych minut możesz zaoszczędzić również pieniądze. Zamiast wydawać majątek na kilkanaście różnych ścierek i ściereczek wystarczy kupić kilka uniwersalnych ścierek z mikrofazy. Można je prać, dzięki czemu są to produkty wielokrotnego użytku.