Skip to content Skip to footer

Zasłony – niebanalny element aranżacji salonu

Zasłony to bardzo skuteczny sposób na szybką metamorfozę salonu. Wybierając zasłony w ciekawym kolorze możemy zyskać zupełnie nową przestrzeń. Odświeżymy i odmienimy mieszkanie przy minimalnym wysiłku i niewielkich kosztach. Jak wybrać zasłony, które odmienią wnętrze?

Minimalizm jest modny

Nowoczesny salon jest stonowany i spokojny. Warto skoncentrować się na kolorach, które idealnie wpiszą się w klasyczne rozwiązania.

Szare, beżowe czy białe zasłony sprawdzą się w wielu stylistykach. Przed dokonaniem wyboru warto zastanowić się, czy stawiamy na wnętrze stonowane i spokojne, czy raczej chcemy uzyskać kontrastowe połączenia.

Warto pamiętać, że zasłony nie muszą być jednolite. Ciekawy wzór ożywi wnętrze. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać wzory, które znajdują się na poduszkach, kocu czy obrusie. Zbyt duża ilość różnorodnych wzorów wprowadzi chaos do pomieszczenia.

Nowoczesne rozwiązania

Wybierając zasłony do salonu warto zwrócić uwagę, by nie tylko wzór i faktura były nowoczesne i pasowały do aranżacji wnętrza. Bardzo ważne jest wykorzystanie nowoczesnych materiałów, które są wygodne i zwiększają komfort użytkowania.

Zasłony zaciemniające chronią wnętrze przez zbyt dużą ilością słońca, która czasami może być bardzo uciążliwe. Materiał sprawia, że w pokoju można doprowadzić do całkowitego zaciemnienia.

Jest to nie tylko bardzo wygodne, gdy nasze mieszkanie ma okna na południe i cały dzień wpada do salonu intensywne światło, które utrudnia korzystanie z komputera czy telewizora. Warto pamiętać, że słońce niszczy meble oraz drewniane podłogi. Zasłony zaciemniające uchronią je przed promieniami słonecznymi, które powodują nieestetyczne przebarwienia.

Zasłony zaciemniające ochronią nas nie tylko przed słońcem, wieczornym światłem ulicznych latarni, ale również czujnym okiem sąsiada, który przy zapalonym w mieszkaniu świetle jest w stanie obserwować każdy ruch mieszkańców. Wykorzystując zasłony zaciemniające można po zmroku czuć się całkowicie swobodnie we własnym salonie.

Zasłony w mieszkaniu to nie tylko niebanalny element dekoracyjny, który bardzo mocno wpływa na wygląd pomieszczenia, ale również praktyczne rozwiązanie, które pozwala na ochronienie się przed sąsiadami oraz uciążliwym światłem z zewnątrz.

Zasłony zaciemniające znajdziesz w Vege Home.