Skip to content Skip to footer

Kołdry całoroczne – właściwości

Szukając alternatywy dla kołder wiosennych, powinniśmy zainteresować się tymi całorocznymi. Jest to zdecydowanie bardziej ekonomiczne rozwiązanie, niż posiadanie kilku kołder na różne pory roku. Szczególnie dotyczy to osób, mieszkających w małych mieszkaniach.

Co oznacza termin kołdry całoroczne?

Inną nazwą kołdry całorocznej jest kołdra wielosezonowa lub uniwersalna. Jej popularność bierze się z kilku powodów. Po pierwsze idealnie dostosowuje się do panującej w pomieszczeniu temperatury. Zapewnia przez to wysoki komfort snu. Kiedy przychodzi okres jesienno – zimowy ujawniają się w niej właściwości termoizolacyjne. Za to wiosną i latem bardzo skutecznie oddaje nadmiar ciepła.

Kołdra całoroczna jest więc doskonałym wyborem na cały rok. Zapewni nam w ogromnym stopniu wypoczynek i komfort snu. Używając tego typu kołdry możemy być pewni, że będzie zapobiegać przegrzewaniu organizmu, jak i jego wychłodzeniu. Najczęściej jest to wieloletnia inwestycja.

Prozdrowotne właściwości kołder całorocznych

Osoby, które posiadają wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę, a także alergicy, powinny zastanowić się nad wyborem kołder całorocznych wykonanych z materiałów naturalnych, które nie zawierają sztucznych domieszek czy też substancji toksycznych i chemicznych. W tym przypadku najlepsze mogą okazać się antyalergiczne kołdry całoroczne.

Najczęściej są to kołdry uszyte z materiałów utkanych z wyhodowanej tradycyjnymi metodami bawełny bez użycia jakichkolwiek sztucznych nawozów oraz pestycydów. Osoby cierpiące na astmę mają do wyboru poszycie z mikrofibry oraz wypełnienie ze skręconych włókien poliestrowych.

Antystresowe właściwości kołder całorocznych

Wszyscy wiemy, jakie obecnie czasy panują. Ciągły pośpiech, natłok obowiązków i pogoń za sukcesem powodują, że osoby narażone na taki tryb życia szukają chwil relaksu i odpoczynku. W tym celu powstały kołdry całoroczne antystresowe.

Z czego więc bierze się ich właściwość antystresowa? Kołdra uszyta jest z mikrofibry z domieszką włókien węglowych. Włóka te skutecznie usuwają z organizmu nagromadzone przez cały dzień ładunki elektryczne. To one są powodem stresu i zmęczenia. Wśród wielu opinii na temat tego rodzaju kołder najczęstsza jest ta, że po nocy przespanej pod tą kołdrą, człowiek budzi się zdecydowanie bardziej wypoczęty.

Kołdry całoroczne dostępne są w ofercie Vege Home.