Skip to content Skip to footer

Aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego jest najciekawsza i sprawia najwięcej przyjemności zazwyczaj tylko raz – gdy rodzice oczekują przyjścia na świat maluszka. Wtedy to przyszli rodzice jeszcze nie zdają sobie sprawy, że te pastelowe kolory i białe mebelki to nie do końca najlepsze rozwiązanie.

Meble i ozdoby ścienne

Tak naprawdę aranżując pokój dziecięcy jeszcze przed narodzinami dziecka, rodzice tak właściwie urządzają go dla siebie. Mówi się nawet, że pokój dziecięcy to niespełnione marzenia rodziców z tych lat. Dlatego właśnie rodzice tak bardzo czekają na urządzanie pokoiku dziecięcego i tak dużo sprawia im to radości.

Dla noworodka nie ma znaczenia, czy kolor mebli będzie biały, szary, czy beżowy. Tak samo nie ma znaczenia, czy na ścianach będą wisiały kolorowe obrazki, plakaty, napis z imieniem, czy zegar. Tak maleńkie dziecko potrzebuje wyłącznie wygodnego łóżeczka, bliskości rodziców i nieco spokoju.

Wykładzina do pokoju dziecięcego – tak czy nie?

Wykładzina dziecięca ma bardzo dużo zwolenników i przeciwników. Zwolennicy uważają, że wykładzina do pokoju dziecięcego to must have każdego pokoiku. Dzieci najchętniej bawią się na podłodze, w związku z czym podłoga powinna być dla nich miejscem bezpiecznym i ciepłym. Nowoczesne wykładziny dziecięce zapewniają właśnie te elementy, przez co są tak popularnym elementem wystroju pokojów dziecięcych.

Przeciwnicy tego rozwiązania zwykle narzekają na pielęgnację wykładziny. Dziecko powinno przebywać i bawić się w miejscu czystym oraz bezpiecznym. Pielęgnacja paneli jest bezproblemowa – wystarczy odkurzyć i umyć, co w przypadku wykładziny jest dość skomplikowane.

Pielęgnacja wykładziny dziecięcej

Aby wykładzina w pokoju dziecięcym była dla maluszka czystym miejscem do zabawy, należy ją regularnie odkurzać i prać. Każdego dnia będzie zbierał się w niej kurz, bakterie i roztocza. Poza tym dziecko w każdej chwili może na nią coś wylać podczas zabawy lub zwyczajnie ulać po obfitym posiłku.

Czasem do takiej czynności wystarczy ręcznie wyczyścić zabrudzone miejsce, w większości jednak przypadku trzeba będzie nabyć odkurzacz piorący. Wykładziny nie da się za każdym razem ściągać i oddawać do pralni, jak można to robić z dywanami. Wykładzinę należy wyprać na miejscu i pozwolić jej wyschnąć, zanim dziecko będzie kontynuowało na niej zabawę.