Skip to content Skip to footer

O czym trzeba pamiętać, wybierając kołdrę?

Wybierając kołdrę, należy zwrócić uwagę nie tylko na wypełnienie, ale również na materiał poszewki oraz jej rozmiar. Dopiero wszystkie te elementy zagwarantują nam wygodny i komfortowy sen. Jak zadbać, by noce były przyjemne nawet, gdy będzie dokuczał nam chłód lub letnie upały?

Dobre wypełnienie – czyli jakie?

Jeszcze do niedawna wiele osób uważało, że najlepszym wypełnieniem jest puch lub pierze. Dziś wiemy, że alergicy mogą nie zgadzać się z tym twierdzeniem. Warto również zwrócić uwagę na inne rodzaje wypełnień.

Kołdry całoroczne, które często nazywane są również uniwersalnymi, maja wypełnienie z sylikonu czy poliestru. Są to materiały sztuczne, które jednak cieszą się dużą sympatią. Są przewiewne, mają odpowiednią cyrkulację powietrza oraz nie są alergiczne, co dla wielu osób ma ogromne znaczenie.

Ciekawym materiałem jest również włókno celulozowe, które idealnie absorbuje i usuwa wilgoć. Ważne jest również to, że jest trwałe i będzie nam służyło przez długie lata.

Poszewka – również ma znaczenie

Wybierając kołdry całoroczne musimy pamiętać, że powinny one nas grzać w chłodne noce i zapewnić przyjemny chłód w letnie upały. Chcąc osiągnąć takie efekty, nie można skupić się wyłącznie na samym wypełnieniu kołdry. Ważna jest również poszewka.

Wiele osób uważa, że naturalne materiały są najlepsze. Nie ma się czemu dziwić! Są ciepłe, przewiewne i komfortowe. Poszwa z bawełny zapewni wygodny sen zarówno latem, jak i w zimowe miesiące.

Na letnie upały odpowiednia będzie satyna. Jest to materiał, który przyjemnie chłodzi i co bardzo ważne, wygląda bardzo efektownie. Sypialnia, w której zagości satynowa pościel będzie bardzo elegancka.

Jak wybrać rozmiar kołdry?

Kołdry całoroczne występują w kilku rozmiarach. Kołdry jednoosobowe można znaleźć w rozmiarze 90 x 200 cm. Jest to kołdra mała, która sprawdzi się wyłącznie dla jednej osoby.

Wybierając rozmiar kołdry całorocznej warto pamiętać, że powinna ona być szersza od materaca o 20 – 30 cm. Dzięki temu nie będzie nam jej brakowało w nocy. Minimalny rozmiar kołdry dla dwóch osób to 140 x 200cm. Warto jednak zadbać, by kołdra była większa i miała nie mniej niż 160 cm szerokości. Bardzo wygodne są kołdry, których rozmiar ma 200 x220 cm.

Kołdry całoroczne dostępne są w ofercie Vege Home.