Skip to content Skip to footer

Dobre krzesło

Pracujesz w biurze, banku, a może jesteś sprzedawcą w sklepie? Wszystkie te, ale i inne zawody wymagają od Ciebie spędzania około ośmiu godzin dziennie w pozycji siedzącej? Warto zatem zadbać o to, by nie miało to zbyt negatywnych skutków zdrowotnych.

Pozycja siedząca

Pozycja siedząca nie jest naturalną pozycją człowieka. Wydawać by się mogło, że mięśnie właśnie wtedy wypoczywają. Nic bardziej mylnego, a na pewno nie wtedy, jeśli trwa to przez większość czasu dnia. Podczas siedzenia nacisk na kręgosłup jest bardzo duży, a zwłaszcza pod koniec dnia, gdy zmęczenie daje się we znaki i zwykle człowiek zaczyna się garbić.

Co zrobić, by nie obciążać zdrowia?

Z pomocą przychodzą krzesła biurowe. Istnieje oczywiście wiele rodzajów krzeseł, jednak różnorodność na rynku jest tak spora, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to bardzo ważne, by dostosować fotel pod swoją wagę, ale także tryb pracy.

Rodzaje krzeseł biurowych

Można wyróżnić wiele rodzajów krzeseł, jednak zwykle wybiera się Krzesło biurowe obrotowe lub ergonomiczne. Oba gatunki mogą się ze sobą łączyć. Oprócz wygodnego krzesła obrotowego można także zakupić takie z dodatkowymi funkcjami. Krzesło ergonomiczne pozwoli w pełni cieszyć się wygodą i komfortem.

Krzesła, które zadbają o zdrowie

Pomimo że pozycja siedząca nie jest korzystna dla wielu pracowników biur, to można w znacznym stopniu zniwelować ryzyko negatywnych skutków siedzenia. Krzesła biurowe ergonomiczne sprawią, że praca przy biurku stanie się przyjemnością, dzięki temu, że są dostosowane do sylwetki człowieka. Każde takie krzesło ma możliwość regulacji siedziska, podłokietników, zagłówka, a także samego oparcia. W każdej zatem chwili można zmienić pozycję lub zrobić sobie przerwę w pracy, ułożyć wygodnie w fotelu i zrelaksować przez chwilę.

Najlepsze krzesło do pracy

Fotel do pracy przy biurku powinien być wykonany z wytrzymałego tworzywa, najlepszym rozwiązaniem jest siatka, która zapewni stabilność oraz komfort przy pracy. Ważne, by fotel można było dostosować do najwygodniejszej pozycji. Dobry fotel sprawi, że praca stanie się przyjemnością, a kręgosłup nie będzie bardzo obciążony.