Skip to content Skip to footer

Pomarańczowa pościel – sypialnia w przytulnym wydaniu

Trudno zaprzeczyć temu, że sypialnia należy do jednych z ważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. To właśnie tam odpoczywa się po długim dniu w pracy, zaznaje się regenerującego snu oraz niejako ucieka się przed codziennością. W jaki sposób stworzyć przytulne wnętrze? Czy pomarańczowa pościel to dobry wybór?

Sypialnia, z której nie chce się wychodzić. Jak ją urządzić?

Pokój ten bez wątpienia powinien być urządzony w ten sposób, by można było czuć się w nim jak u siebie. W tym celu warto zadbać o powieszenie na ścianach obrazów lub plakatów, które współgrają z gustem właściciela oraz wprowadzają przytulną atmosferę. Do ważnych dodatków należy także pościel, która jest jednocześnie czymś niezbędnym i ozdobnym. Łóżko – jako centralny punkt sypialni – potrzebuje dobrej oprawy. Wbrew pozorom takie małe rzeczy pozwalają lepiej spać i po prostu czuć się dobrze we własnych czterech kątach. Kolor, materiał, wzory – to wszystko ma znaczenie. To jak? Pościel pomarańczowa czy w chłodniejszych odcieniach? Wiele zależy od Ciebie.

Przytulność zbudowana za pomocą ciepłych barw

W sypialni – jak w żadnym innym pomieszczeniu – sprawdza się przytulna atmosfera. Kto nie lubi usiąść w wygodnym fotelu, okryć się kocem i czytać książki w jesienny wieczór? Niemałe znaczenie w stworzeniu wyjątkowego klimatu w pokoju ma oświetlenie. Małe lampki o lekko żółtej barwie mogą znacznie odmienić wystrój pomieszczenia. Pościel pomarańczowa także daje spory efekt „ocieplenia” wnętrza. Chcąc uzyskać niezaprzeczalnie przytulny charakter sypialni warto zainwestować właśnie w poszwy lub narzutę na łóżko w takim odcieniu. Dodatkowo, jeśli posiada się białe ściany (lub w innym chłodnym kolorze), pomarańczowa barwa będzie ciekawym kontrastem, który ożywi wnętrze.

Pościel pomarańczowa – jaki materiał wybrać?

Na komfort przybywania w sypialni – a dokładniej na wygodę spania – duży wpływ ma tworzywo, z którego została wykonana pościel. Materiał powinno się dobierać przede wszystkim według pogody, temperatury, która jest w pokoju lub indywidualnych preferencji. W wiosenne i ciepłe dni sprawdza się pościel satynowa, na chłodniejsze noce warto zdecydować się na flanelową. Z kolei bawełna to uniwersalny wybór, który zawsze warto rozważyć.