Skip to content Skip to footer

Kolejność prac remontowych

Remont łazienki w Katowicach powinien być zlecony profesjonalnej firmie budowlanej.

Przeprowadzenie remontu

Wiele osób decyduje się jednak wykonać remont samemu, ponieważ wierzą w swoje umiejętności. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe, ale trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Kluczowe jest opracowanie planu działania, którego będziemy się później trzymać. Jeśli wszystkie kroki będą zaplanowane i ustalona będzie kolejność prac, to ciężej będzie się pogubić.

Urządzenie łazienki

Na początku najlepiej jest oczywiście przeprowadzić rozbiórkę, potem zrobić hydraulikę, a następnie elektrykę. Do kładzenia płytek można przejść dopiero później. Remont łazienki wcale nie jest takim ciężkim zadaniem, jakby się mogło wydawać, jednak mało doświadczonym osobom może sprawić pewne problemy. Znacznie łatwiej jest urządzić pustą i nową łazienkę od początku niż wyremontować starą.

Wybór sanitariów

Najważniejsze to pamiętać, gdzie są wszystkie przyłącza i odpływu. Jeżeli coś źle zamontujesz to niestety potem w czasie użytkowania będą się pojawiać różne problemy. Przy wyborze sanitariów należy o tym bezwzględnie pamiętać. Można też sprawdzić w jakim stanie znajdują się płytki oraz podłoże. Może się okazać, że wcale nie jest konieczne skuwanie starych płytek. Wiele osób nowe płytki kładzie na stare i jest to również dobre rozwiązanie. Jeśli zdecydowałeś się skuć starą okładzinę to musisz pamiętać, żeby później precyzyjnie wyrównać podłoże. Na sam koniec należy podłoże jeszcze zagruntować. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedzieć, jak wykonać Remont łazienki w Katowicach.