Skip to content Skip to footer

Zalety i wady balustrad całoszklanych

Podczas urządzania domu trzeba zwracać uwagę na ogromną liczbę różnych parametrów i rozwiązań technicznych. Często wielu inwestorów tak mocno skupia się na wnętrzu domu, że zapomina o jego elementach zewnętrznych, w tym np. o balustradach. Ostatnimi czasy bardzo popularne są balustrady całoszklane. Zanim jednak podejmie się decyzję o ich zakupie, koniecznie należy poznać ich zalety oraz wady.

Jakie zalety mają balustrady całoszklane?

Co w pierwszej kolejności interesuje każdego inwestora, który rozważa zakupienie danego elementu wyposażenia do budowanego przez siebie domu? Nie da się ukryć, że najważniejsze są w tym wypadku oczywiście jego zalety. Jakie więc korzyści można osiągnąć poprzez wybranie takich całoszklanych balustrad?Przede wszystkim zauważyć tu trzeba to, że tego rodzaju balustrady niezwykle atrakcyjnie się prezentują. Dzięki temu, że wykonane są z dużej tafli szkła z dodatkowymi aluminiowymi lub tytanowymi elementami, sprawiają wrażenie bardzo eleganckich.Kolejną ogromną korzyścią płynącą z zakupienia takiego modelu balustrady jest to, że cechuje się ona uniwersalnym wyglądem. Stylistyka takiej całoszklanej balustrady rewelacyjnie pasuje nie tylko do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, lecz również do tych bardziej tradycyjnych.Na koniec wśród zalet koniecznie trzeba wymienić także to, że takie balustrady są niezwykle mocne, a więc i bezpieczne. Wiele osób ma w tym zakresie poważne obawy, ponieważ chodzi tu oczywiście o model szklany. Jak się jednak okazuje, jest to szkło hartowane, które jest odporne nawet na bardzo silne uderzenia. Nie ma więc ryzyka, że dojdzie do jego pęknięcia czy też wyszczerbienia.

Czy balustrady całoszklane mają jakieś wady?

Oczywiście powyższe zalety to nie wszystko, o czym trzeba się dowiedzieć w przypadku zastanawiania się nad zakupem takiego modelu balustrady. Oprócz nich koniecznie trzeba wiedzieć, jakie są ich wady.Zdecydowanie najważniejszą wadą jest to, że takie szklane modele balustrad narażone są bardzo mocno na zabrudzenie. Powoduje to, że trzeba się liczyć z ich częstym myciem, aby prezentowały się należycie ładnie. Na koniec trzeba również wspomnieć, że takie balustrady zaliczane są do naprawdę drogich rozwiązań, co może mocno wpłynąć na domowy budżet.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.