Skip to content Skip to footer

Rower w mieszkaniu- gdzie będzie dobrze wyglądał?

Czasem po prostu nie ma wyjścia- trzeba gdzieś trzymać rower, a nie mając do tego odpowiedniego miejsca- pozostaje nam przechowywanie go w mieszkaniu. Jednak w jaki sposób umieścić rower w mieszkaniu tak, aby dobrze się prezentował i jednocześnie nie paraliżował ruchu, ani nie przeszkadzał? Wykorzystać wieszak na rowery, a może specjalną szafkę?

Najlepsze miejsce na rower

Wiele osób decyduje się na trzymanie roweru na balkonie lub tarasie. Nie każdy jednak posiada balkon. Wówczas można spróbować wtopić rower w aranżację mieszkania, umieszczając go w salonie lub w przedpokoju. Warto mieć jednak na względzie fakt, że rower jest spory i może skutecznie zmniejszyć optycznie przestrzeń pomieszczenia. To spory problem w mieszkaniach, które z definicji są małe.

Rower powinien także pasować do stylistyki wnętrz. Tak duży element pomieszczenia nie może być całkowicie z innej bajki, bo po prostu będzie wyglądał źle i przytłaczająco.

Wieszak na rowery- przydatny gadżet

Rower po prostu oparty o ścianę może nie prezentować się zbyt dobrze. Z tego też względu tak dużą popularnością cieszą się wieszaki na rowery. To nic innego jak hak, który jest wykonany z twardego, stalowego profilu. Każdy wieszak posiada odpowiednią nośność, która określa ciężar, który może utrzymać. Dobrze, jeśli wieszak posiada dodatkowe plastikowe osłony haków, które dodatkowo stanowią zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Wieszak na rowery nie musi być nudny- jeśli Twoje mieszkanie jest małe- możesz zainwestować w naprawdę nowoczesny i designerski wieszak, który dodatkowo sprawdzi się jako półka na drobiazgi i bibeloty lub biblioteczka. Wieszaki dostępne są w różnych kolorach, można je więc dobrać pod kątem akcentów kolorystycznych, które już znajdują się w danym pomieszczeniu.

A może wkomponować rower w meble?

W sieci można znaleźć wiele przykładów stylizacji pomieszczenia z rowerem w odpowiedniej zabudowie lub w specjalnie przygotowanej szafie na zamówienie. Taki mebel to jednak inwestycja, jeśli jednak jego kształt będzie przemyślany tak, aby spełniał on swoją funkcję- może być naprawdę trafionym i oryginalnym pomysłem.

Rower można postawić przy ścianie, można go na niej powiesić, można też powiesić go na suficie. Warto pamiętać jednak o tym, aby ścianę pokryć farbą, która pozwoli na łatwe usuwanie zabrudzeń. Rower nie jest jednak statycznym elementem wystroju i prędzej czy później na ścianie może pojawić się brud.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-p