Skip to content Skip to footer

Skuteczne wiercenie w betonie – na jakie wiertła postawić?

Podczas remontu albo budowy nowego domu bardzo często zdarza się taka sytuacja, gdy trzeba wykonać precyzyjne otwory w betonie. Największy problem pojawia się wtedy, gdy wiertło spotka się z prętem zbrojeniowym. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak uniknąć złamania i stępienia wiertła oraz jak wykonać profesjonalne odwierty.

Najlepsze wiertła do betonu

Jak łatwo się domyśleć wiercenie w betonie wymaga zastosowania specjalnych wierteł do twardych materiałów. Warto sięgnąć również po sprawdzone elektronarzędzia, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Mowa tutaj przede wszystkim o markowych wiertarkach udarowych i młotowiertarkach. Uważać należy na klasyczne wiertła z dwuostrzowymi końcówkami, które niestety szybko zakleszczają się w betonie. Godne uwagi są przede wszystkim nowoczesne wiertła z czteroostrzowymi końcówkami.

Rozwiązania dla profesjonalistów

Wiercenie w betonie cennik nie będzie żadnym większym wyzwaniem, gdy postawi się na sprzęt z najwyższej światowej półki. Godne uwagi są na przykład wiertła widiowe, które mogą pochwalić się dużym stopniem twardości. Warto zwrócić uwagę na to, aby wiertła posiadały skośne zakończenia, dzięki czemu nie trzeba będzie obawiać się kontaktu ze zbrojeniem. Dodatkowa spirala może znacząco zwiększyć szybkość oraz wygodę podczas pracy.

Co warto wiedzieć?

Zwykłe wiertła z płaskimi głowicami i podwójnymi ostrzami nadają się jedynie do wiercenia w niezbrojonym betonie. Wiertła te doskonale radzą sobie na przykład z murem. Problem może pojawić się w przypadku żelbetonu. Jak wspomniano wcześniej tutaj lepiej sprawdzą się wiertła z głowicą o poczwórnym ostrzu. Najlepszym wyborem są ostrza diamentowe, które niestety dość dużo ważą.

Specjalistyczna pomoc

Jeżeli wiercenie w betonie cennik wykonuje się bardzo rzadko, to nie warto oczywiście inwestować od razu w drogie elektronarzędzia i wiertła diamentowe. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują kompleksowe wiercenie i cięcie betonu. Warto wspomnieć również i o tym, że można znaleźć również sporo firm, które wynajmują elektronarzędzia, dzięki którym cięcie betonu i wykonanie w nim otworów nie będzie już żadnym problemem. Solidny sprzęt i porządne wiertła to jedna z tych inwestycji, która zawsze się zwróci, dlatego też nie warto na nich oszczędzać.