Skip to content Skip to footer

Jak zaplanować wyposażenie kuchni?

Nie tylko ci, których pasją jest gotowanie, przyznają z pewnością, że wyposażenie kuchni ma kluczowe znaczenie dla komfortu jej użytkowania. Jeśli dobrze je przemyślimy, przygotowywanie potraw może być prawdziwą przyjemnością, w przeciwnym razie może okazać się udręką.

Meble na wymiar czy gotowe?

To podstawowa kwestia, którą należy rozważyć, zanim przystąpimy do projektowania swojej kuchni. W obu przypadkach mamy dość szerokie możliwości, dlatego wybrać to rozwiązanie, które lepiej odpowiada naszym potrzebom.

Meble na wymiar od ASKO Poznań pozwalają na efektywne zagospodarowanie całej przestrzeni, jaką dysponujemy. To ważne, zwłaszcza w przypadku niewielkich, mało ustawnych kuchni, w których każdy centymetr kwadratowy przestrzeni jest na wagę złota.

Zaletą mebli gotowych jest to, że czas, który upływa od momentu ich zamówienia do momentu, w którym możemy ustawić je w kuchni, jest znacznie krótszy niż w przypadku mebli na wymiar. Musimy jednak wybierać spośród mebli w typowych rozmiarach, które niekoniecznie sprawdzają się w każdej kuchni.

Wygląd mebli

To w dużej mierze kwestia naszych indywidualnych upodobań. Meble na pewno muszą tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia. W przypadku kuchni otwartej na salon powinniśmy pomyśleć również o tym, by z nim także dobrze się komponowała.

Wybierając meble na wymiar od ASKO Poznań, możemy wybierać między wieloma fakturami i kolorami płyt, z których będą wykonane. Również wygląd frontów będzie pod każdym względem dopasowany do naszych indywidualnych wskazówek. W przypadku mebli gotowych możemy z kolei jeszcze przed zamówieniem obejrzeć je w rzeczywistości, co może okazać się bardzo przydatne.

Wyposażenie wewnętrzne szafek

To element, który wiele osób pomija przy projektowaniu kuchni. Wydaje się im, że skoro wybrali układ mebli i wygląd frontów, większość pracy mają już za sobą. W rzeczywistości dopiero teraz mogą wykazać się prawdziwymi umiejętnościami.

Wyposażenie wewnętrzne szafek kuchennych decyduje o ich funkcjonalności. Jeśli nie wiemy, co najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku, najlepiej skorzystać z pomocy projektantów ASKO Poznań. Można też szukać inspiracji w internecie, który jest prawdziwą skarbnicą wiedzy.

Firma ASKO Poznań oferuje bardzo szerokie możliwości, jeśli chodzi o dopasowanie wnętrza szafek do indywidualnych potrzeb klienta. W ich meblach wykorzystuje się między innymi podnośniki hydrauliczne, systemy cichego domykania, czy kosze cargo. Kombinacja tych elementów przysporzy funkcjonalności każdej kuchni, bez względu na jej wielkość i układ ścian.