Skip to content Skip to footer

Nowoczesne sposoby malowania ścian

Malowanie ścian może być prawdziwą sztuką, pod warunkiem że będzie to dokładnie przemyślane działanie. Pomysły na malowanie ścian mogą być bardzo różne, a wszystko zależy od gustów i preferencji malarza. Są zwolennicy gładkich, jednolicie pomalowanych ścian, osoby z większą fantazją decydują się na figury geometryczne. Możliwości jest wiele.

Jak pomalować ściany dwoma kolorami?

Aby pomieszczenie zyskało nowego, ciekawego wyglądu, warto pomalować je dwoma kolorami. W zależności od sposobu ich zestawienia uzyskuje się efekt większego lub mniejszego wnętrza. Zanim jednak połozy się kolory na ściany warto skorzystać z aplikacji, które pozwalają zwizualizować pomysł i sprawdzić, jakie będą jego efekty.

Pomysły na malowanie ścian – jak uzyskać efekt ombre?

Ombre to doskonałe rozwiązanie na ściany w sypialniach i w pokojach dziecięcych. Efekt ten polega na płynnym przechodzeniu z jednego koloru w drugi, bez zacieków i smug, a także bez widocznej linii odcięcia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu pistoletu natryskowego.

Modne lamperie na ścianie

Obecne lamperie na ścianach w niczym nie przypominają tych, które były powszechnie stosowane w ubiegłym wieku. Dzisiejsze lamperie wykonuje się z elastycznych farb, w przeróżnych kolorach, które łatwo dają się czyścić.Innymi pomysłami na malowanie ścian jest namalowanie różnych wzorów geometrycznych, w różnych konfiguracjach albo zastosowanie gotowych już szablonów, można również namalować poziome lub pionowe pasy na ścianach, wykorzystując do tego taśmę malarską.