Skip to content Skip to footer

Przeciwdziałanie alergii w sypialni

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji kołdry o znakomitych parametrach użytkowych. Znalezienie wariantu odpowiedniego dla siebie nie powinno więc stanowić dużego wyzwania. Oczywiście na pierwszym miejscu należy postawić jakość. Sporym zainteresowaniem cieszą się kołdry antyalergiczne – już na początku należy podkreślić, że nie są one tym samym, co tekstylia hipoalergiczne.

Przeciwdziałanie alergii

Kołdra hipoalergiczna nie sprawdza się w przypadku ostrych alergii. Jest ona polecana w przypadku, gdy przebiega ona łagodnie. Można użytkować ją również profilaktycznie, ponieważ wykonywana jest ona z materiałów, które nie wywołują nieprzyjemnych dolegliwości. Bardzo często wybierają ją osoby posiadające skłonności do m.in. wysypki, czy też innych objawów skórnych.

Kołdry antyalergiczne to tekstylia wyższej klasy, które w całości produkowane są z materiałów oraz surowców przeciwdziałającym alergenom. Jest to rozwiązanie rekomendowane w przypadku zdiagnozowanej nadwrażliwości na kurz, roztocze, czy też pleśń. Oczywiście tego rodzaju pościel wykonywana jest w oparciu o nowoczesne technologie, co przekłada się na wyższy koszt zakupu.

Optymalna ilość wypełnienia

Warto wiedzieć, że kołdra posiadająca zbyt grube wypełnienie może nasilić objawy alergii. Wynika to z faktu, że znacząco utrudnia ono swobodną cyrkulację powietrza. Sprzyja to gromadzeniu wilgoci oraz powstawianiu zarodników pleśni. Właśnie dlaczego kołdry antyalergiczne posiadają optymalną ilość wypełnienia. Zwykle nie są one grube, jednak nie oznacza to słabszych właściwości izolacyjnych.

Nowoczesne wypełnienia sprzyjają magazynowaniu ciepła, a jednocześnie umożliwiają sprawne odprowadzanie wilgoci. W przypadku alergii utrzymanie wysokiego poziomu higieny to absolutna podstawa.

Eliminacja roztocza

Alergia na roztocza kurzu domowego wymaga użytkowania kołder posiadających poszycie, które stanowi pewnego rodzaju barierę przed przenikaniem wgłąb tekstyliów. Ponadto związki znajdujące się w wypełnieniu kołdry odpowiadają za zatrzymanie procesu rozmnażania roztocza.

Trzeba wiedzieć, że ich aktywność jest mocno związana z temperaturą oraz poziomem wilgotności. Właśnie dlatego tak duże znaczenie ma system wentylacji. Ponadto zaleca się użytkowanie innej kołdry latem, a innej zimą. Trzeba wiedzieć, że w sprzedaży znajdują się modele „cztery pory roku”, które posiadają odpinane warstwy.