Skip to content Skip to footer

Systemowe wycieraczki podłogowe – co warto o nich wiedzieć?

W lokalach użytkowych o bardzo dużym natężeniu ruchu warto jak najszybciej postawić na systemowe wycieraczki podłogowe, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Aby dokonać udanego zakupu, pod uwagę należy wziąć nie tylko rozmiar i szerokość wycieraczki, ale również wiele innych elementów.

Co warto wiedzieć o wycieraczkach systemowych?

Nowoczesne wycieraczki systemowe mogą być wyposażone w różne wkłady, które spełniają nieco inne zadania. W dzisiejszych czasach można wyróżnić trzy podstawowe wkłady. Pierwszym z nich jest zwykła szczotka, drugi to ryps, a trzeci to guma (ewentualnie winyl). Każdy szanujący się producent wycieraczek może zaproponować swoim klientom różne kombinacje, dzięki czemu można wybrać wycieraczkę idealnie dopasowaną do potrzeb. Jeżeli chodzi o wysokość profilu, to na rynku dominują wycieraczki podłogowe o profilu 14 mm albo 20 mm. Systemowe wycieraczki doskonale sprawdzą się nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz.

Na które parametry warto zwrócić dodatkowo uwagę

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że wycieraczki przemysłowe mogą spełniać nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby zwracać szczególną uwagę na wzór oraz kolor wykładów, które zastosowane będą w wycieraczce systemowej. W ostatnim czasie bardzo modne są wycieraczki podłogowe wyposażone w ramkę. Rzetelny producent wycieraczek może na swoich produktach nanieść logo firmy. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla firm, które poszukują nietypowego nośnika reklamy.

Wycieraczki przemysłowe na indywidualne zamówienie

W niektórych punktach niestety nie można skorzystać z dobrodziejstwa tradycyjnych wycieraczek przemysłowych. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za firmami, które wykonują wysokiej klasy wycieraczki podłogowe na wymiar. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które mają do zagospodarowania bardzo nietypową przestrzeń. Nowoczesne wycieraczki mogą posiadać także wiele dodatkowych funkcji obok których nie można przejść obojętnie. Dobrym pomysłem jest postawienie na wycieraczkę wyposażoną w odpływ. Dodatek ten doskonale sprawdzi się podczas ulewnej pogody. W obiektach przemysłowych doskonale sprawdzą się wycieraczki z rampami najazdowymi, dzięki czemu łatwiej będzie wjechać do wybranego pomieszczenia wózkiem.