Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić kołdrę z naturalnych materiałów?

Dbając o swój komfort w czasie snu, warto zwrócić uwagę na detale. Czasem winę za kłopoty z zaśnięciem czy częste wybudzanie ponosi nie stres czy niewygodny materac, ale niewłaściwie dobrana kołdra. Jak wpływa ona na wygodę snu? Jaką kołdrę najlepiej wybrać, by cieszyć bezpiecznym, spokojnym wypoczynkiem w nocy?

Komfort snu – co ma na niego wpływ?

Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Zapewnia odpoczynek zarówno ciału, jak i umysłowi. Sprawia, że mózg ma szansę uporządkować informacje i się zregenerować. W czasie snu wydzielane są hormony, regulowana jest praca wszystkich narządów. Niedobór snu szybko skutkuje obniżeniem nastroju i problemami zdrowotnymi.Na jakość snu wpływa wiele czynników: stres, złe samopoczucie, brak aktywności fizycznej, nadmiar bodźców wieczorem. Przed położeniem się do łóżka najlepiej odpocząć, wyłączyć telewizor, wywietrzyć sypialnię. Warto też zadbać o odpowiednie urządzenie sypialni: solidne łóżko, dobrej klasy, wygodny materac i co często pomijane: odpowiednią kołdrę.

Jak wybrać idealną kołdrę do spania?

O ile coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że warto zainwestować w odpowiednią poduszkę do spania – ergonomiczną, dopasowaną do postury i przyjmowanej w czasie nocnego odpoczynku pozycji – o tyle wciąż mała jest wiedza o wpływie kołdry na komfort spania.Tymczasem zbyt mała, zbyt ciężka albo wykonana z nieodpowiednich materiałów kołdra skutecznie utrudni zasypianie i spowoduje niepotrzebne wybudzanie się.Wybierając kołdrę, trzeba zadbać o to, by miała odpowiedni rozmiar – jeśli ma służyć jednej osobie, może być mniejsza, jeśli będzie z niej korzystać para, warto postawić na jeden z największych dostępnych wymiarów. Druga kwestia to materiał – im bardziej naturalny, tym lepiej.

Kołdry naturalne – właściwości, zalety, gdzie kupić

Najlepszym wyborem na każdą porę roku będzie kołdra z naturalnego materiału: wełny, puchu, włókien roślinnych. Kołdry naturalne zapewniają prawidłowy obieg powietrza, nie wywołują uczucia duszenia się – skutecznie trzymają ciepło, ale nie sprzyjają poceniu się. Mają różne wielkości i grubości, są dostępne w wersji ciepłej, zimowej, i cieńszej – na lato.Szukając kołder naturalnych, najlepiej sprawdzić ofertę sklepu online albo wybrać się do specjalizującego się w tekstyliach do sypialni sklepu w okolicy.

Kołdry naturalne wełniane dostępne są w ofercie vegehome.pl.