Skip to content Skip to footer

Oświetlenie w stylu retro

Wystrój Vintage jest pożądany przez coraz większą liczbę ludzi. To nie tylko sprawdzony sposób na udekorowanie jakiejś klimatycznej knajpki, ale także możliwość stworzenie świetnego wystroju we własnych czterech ścianach. Vintage to nic innego jak coś staromodnego, ale każdy postrzega to na swój sposób. Dla jednych coś staromodnego to produkt sprzed 100 lat. Dla innych podobne określenie może być użyte w przypadku produktów sprzed 20 lat. Tak czy inaczej, vintage to określenie dla produktów, które wyszły z obecnego trendy, a umieszczanie ich w obecnej modzie przyczynia się do wracania myślami do dawnych czasów.

Vintage w oświetleniu

Na rynku jest coraz większa liczba oświetlenia. To nie tylko nowoczesne źródła światła, lecz także bogaty wybór staromodnych produktów. Są to nowo wyprodukowane produkty, lecz specjalna ich obróbka przyczynia się do wyglądu, jakby pochodziły z czasów minionych, o których pamiętają tylko dziadkowie.

Różni producenci proponują wiele produktów oświetleniowych przypominających dawne czasy. To przykładowo lampa retro i lampa vintage. Tworzą one prostą konstrukcję, są o wiele mniej skomplikowane od dzisiejszych lamp, które wypełnione są wieloma ozdobami. Lampa retro czy lampa vintage jest wykonana z postarzałej stali, co dodaje charakteru całego wnętrzu. Warto pamiętać, że nawet najdrobniejszy element pomieszczenia, jakim jest lampa, stwarza z konkretnego pomieszczenia nową przestrzeń o innym klimacie.

Poczuć się jak w pałacu, czyli żyrandol retro

Styl retro i vintage jest związany z klasyką. Sprzedawany żyrandol retro wzbogaci wizualnie każde pomieszczenie. Umieszczając go w swoim wnętrzu można sprawić, że wnętrze będzie przypominać królewskie pałace. Często żyrandole w stylu retro są wyposażone w bardzo wymyślne klosze, które pasują do stylu barokowego lub ludwikowskiego.

Lampy retro sprawdzą się w wielu rodzajach pomieszczeń. Można wykorzystać je nie tylko w salonach czy przedpokojach. Stosuje się je także jako oświetlenie klimatycznej kuchni czy jadalni. Będzie to sprawdzona dekoracja, która na każdym odwiedzającym zrobi z pewnością ogromne wrażenie.

Oświetlenie retro to nie tylko wiszące produkty. Można również zakupić kinkiety oraz lampy stojące odwzorowujące minione czasy.