Skip to content Skip to footer

Szklane ściany w systemie aluminiowym

Styl industrialny cieszy się teraz w Polsce sporą popularnością. Doskonale prezentuje się w loftowych barach i piwniczych restauracjach, jak i klimatycznych wysokich mieszkaniach usytuowanych w starych kamienicach. Świetnym dodatkiem do takich wnętrz będą ścianki szklane loftowe. Zwłaszcza te, które zostaną wsparte na systemie aluminiowym.

Zgrany duet szkła i aluminium

Nawet po podjęciu decyzji o zastosowaniu ścianek szklanych loftowych we wnętrzu mało kto pomyśli o tym, z jakiego tworzywa utworzyć dla nich system, koncentrując się bardziej na wyborze koloru, grubości i wykończenia szkła. To duży błąd, który może skutkować wprowadzeniem do aranżacji niepasującego do niej elementu.

Co prawda ramy ścian potrafią być mocno minimalistyczne, ale jeśli nie będą do tych ścian pasować, staną się przesadnie widoczne i to w ten negatywny sposób. Aluminium to natomiast jeden z lepszych wyborów dla szkła. Metal o czarnej lub ciemnoszarej barwie doskonale skomponuje się z przezroczystą gładką taflą.

Maksymalne bezpieczeństwo

Aluminiowe sztywne ramy, wykonane z jednego z najsolidniejszych metalów o niepodważalnej twardości i odporności na uszkodzenia mechaniczne, w praktyczny sposób otoczą przygotowane wcześniej szklane powierzchnie. Staną się dla nich dodatkową zabezpieczającą osłoną. Mogą też sprytnie je podzielić i utworzyć z nich chociażby szachownicę, zapewniając ciekawy efekt wizualny.

W przypadku ścianek szklanych loftowych warto też jednak upewnić się co do tego, że jakość zastosowanego w nich szkła nie pozostawia wiele do życzenia, albowiem w dużej mierze to jednak od niej będzie zależeć końcowy poziom bezpieczeństwa całego systemu.

Funkcjonalność przez łatwy demontaż

W przypadku gdy ścianki szklane loftowe trafią w aluminiowe ramy, w razie potrzeby zawsze można je będzie zdemontować, ściągnąć z wyznaczonego dla nich wcześniej miejsca i po prostu je schować albo przenieść je zupełnie gdzieś indziej. Zapewnia to stały dostęp do nieograniczonych możliwości aranżacyjnych.

Tak zwany rozbieralny charakter ścianek szklanych loftowych jest najbardziej pożądany w przestrzeniach biurowych. Szklanymi ściankami można tworzyć i dekonstruować poszczególne stanowiska pracownicze w zależności od tego, ile tych stanowisk w danym momencie potrzeba.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esglas