Skip to content Skip to footer

Jak nowocześnie udekorować schody? Lampkami schodowymi

Lampki schodowe potrafią bardzo upiększyć schody, przez co stopnie z parteru na piętro zyskają na swej elegancji. Mały wydatek i mały koszt użytkowania czyni ten sposób dekoracji schodów za wyjątkowy. Zwłaszcza że ma on ogromną zaletę, podświetlając wyraźnie każdy stopień.

Jak wyglądają schody z lampkami schodowymi?

Ciemny korytarz spowity mrokiem sprzyja potykaniu się o wystające niewidoczne sprzęty. Także schody są bardzo mało widoczne i pomimo poręczy możesz się potknąć, o coś zawadzi i się ze stopni sturlać. Zainstalowane lampek schodowych pozwoli ci tych nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji uniknąć.

Gdy się zapalają, tworzą magiczny obraz, gdzie mrok zaczyna niknąć, a schody rozświetlają się jak drabina gwiezdna. To bardzo miły i niesamowity widok. Chodzenie po rozświetlających się schodach jest przyjemne i co najważniejsze – bezpieczne.

Jaki podział systemów zapalania lampek schodowych?

Lampki schodowe są dyskretnie schowane pod listwą panelową każdego schodka. Dzięki temu są one niewidoczne aż do czasu, gdy zapragniemy zejść ze schodów lub na nie wejść. Wówczas zaczyna się ich rewia.

Możesz ustawić w urządzeniu odpowiedni sposób zapalanie się lampek przy schodach. Lampki te mogą zapalać się w sposób wieloraki. Najczęściej są to trzystopniowe regulacje: zapalanie się lampek pojedynczo, skokowo lub w sposób natychmiastowy.

Kiedy zapalają się lampki schodowe?

Schodowe lampki zapalają się, gdy otrzymają impuls od fotokomórki, czyli wtedy, gdy znajdziesz się blisko schodów. Pojedyncze schodki będą zapalać się w momencie, gdy będziesz chodził po schodach w górę i w dół.

Skokowe zapalenie lampek schodowych polega na szybkim zapaleniu się wszystkich diod, ale w kolejności od jednego schodka do ostatniego. Oświetli się w ten sposób cały rząd stopni, zanim miniesz drugi stopień.

Gdy ustawisz system zapalania na natychmiastowy, wówczas zabłysną lampki równocześnie na wszystkich schodkach w taki sam sposób, jak zapalają się od razu wszystkie żarówki w żyrandolu z kilkoma żarówkami.