Skip to content Skip to footer

Lampy pokojowe w stylu skandynawskim

Wielu Polaków urządzając własne mieszkanie decyduje się na sięgnięcie po styl skandynawski. Proste meble z naturalnego drewna, stonowana kolorystyka dodatków i tkanin dekoracyjnych, do tego rośliny zielone i lampy żyrandole o prostym kształcie – tak najprościej można zdefiniować prostotę tego stylu.

Proste lampy pokojowe


Istotą stylu skandynawskiego jest oszczędne sięganie po meble i dodatki przy jednoczesnym podkreśleniu wnętrza poprzez zróżnicowane lampy żyrandole oraz liczne lampy stojące. Najczęściej w pokojach inspirowanych modą ze Skandynawii pojawiają się wiszące lampy o prostych kloszach, często są to klosze wykonane z papieru, które zaskakują oryginalnością wykorzystanego materiału zdięcia takich lamp na stronie http://lampykemar.pl/. Przy kloszach materiałowych i papierowych, które są niezwykle popularne w kloszach lamp stojących, należy pamiętać o stosowaniu żarówek o słabszej mocy lub sięganiu po świetlówki energooszczędne.

Uproszczone klosze to podstawa


Nieco inaczej prezentują się lampy pokojowe o kloszach wykonanych z metalu. Bardzo często to są to klosze wykonane z metalowego drutu, zaś same klosze można uznać za szczątkowe. Konstrukcja z cienkich metalowych drucików otacza źródło światła, które w tym przypadku powinno dawać dużo jasnego światła. Ten typ lamp żyrandoli jest wzorowany na lampach magazynowych. Jednak metalowe klosze mogą być również misterną kompozycją o kulistym kształcie, w której pojedyncze elementy metalowe tworzą prawie nieprzepuszczalny klosz. Także w tym przypadku klosz zakrywa pojedyncze źródło światła, które musi być żarówką o dość dużej mocy.

Skandynawski minimalizm można również odkryć w lampach pokojowych o kloszach całkowicie przezroczystych. Takie klosze mogą być idealnie okrągłe lub swoim kształtem są zbliżone do walca, przy czym na jednej lampie żyrandolu znajduje się kilka jednakowych kloszy. Efektowność takich kloszy zwiększają specjalnie zaprojektowane żarówki, które są wzorowane na stare żarówki żarowe. W ich wnętrzu pojawiają się wyglądające na mocno rozżarzone elementy świetlne, które swoją oryginalnością podkreślają styl lampy pokojowej.