Skip to content Skip to footer

Kiedy warto zastosować biopreparat w przydomowej oczyszczalni?

Konserwacja przydomowej oczyszczalni ścieków jest niezbędna by zachować jej prawidłowe działanie. Jeśli jednak w krótkim czasie po oczyszczeniu zbiornika nadal pojawiają się problemy z nieprzyjemnym zapachem warto zastosować dodatkowe środki. Biopreparat Sanidenn to produkt, który często jest polecany w takich przypadkach. Dlaczego?

Gdy problemem jest osad i nie tylko

Dobroczynnie działające bakterie to środek, który może rozwiązać problem nieprzyjemnego zapachu pochodzącego z przydomowej oczyszczalni czy szamba, co stanowi spory problem zwłaszcza wtedy gdy zbiornik znajduje się na przykład w ogrodzie. Bakterie zawarte w biopreparacie mogą dodatkowo rozłożyć stałe resztki znajdujące się w ściekach. Ograniczają również osadzanie się osadu w samym zbiorniku i innych elementach oczyszczalni, w tym w rurach doprowadzających ścieki. Takie działanie sprawia, że rzadziej dochodzi do ich zapchania, co bywa dość częstą usterką. W celu konserwacji oczyszczalni warto zastosować preparat o dużej liczbie bakterii w składzie. W Sanidennie jest 5 miliardów bakterii w pojedynczej dawce, co czyni ten preparat bardzo skutecznym.

Mniej znane działanie bakterii

Najbardziej znane działanie dobroczynnych bakterii związane jest z usuwaniem nieprzyjemnego zapachu oraz osadu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z faktu, iż w przydomowej oczyszczalni lub szambie znajduje się wiele chorobotwórczych drobnoustrojów. W niektórych przypadkach mogą być one dużym problemem. Regularne stosowanie takiego preparatu jak Sanidenn do nabycia w sklepie http://sklepekozet.pl/pl/c/Sanidenn/42 sprawia, że chorobotwórcze bakterie zostają zastąpione dobroczynnymi. Takie drobnoustroje nie tylko wpłyną pozytywnie na stan instalacji, ale są również niegroźne dla ludzi i zwierząt. Wiążą też i rozkładają wiele niebezpiecznych substancji, co ma sporą wartość także dla środowiska naturalnego. Biopreparat zazwyczaj jest niezwykle prosty w użytkowaniu. W przypadku przydomowej oczyszczalni ścieków preparat Sanidenn w tabletkach po prostu spłukuje się w toalecie – wystarczy jedynie odmierzyć właściwą porcję w zależności od wielkości zbiornika.