Skip to content Skip to footer

Sauna Infrared – co to takiego?

Sauna jest jednym z podstawowych zabiegów obejmowanych przez ciepłolecznictwo. Przez wielu uznawana jest także za jedną z lepszych metod na odprężenie i rozluźnienie przemęczonych mięśni. Jedną z jej specjalistycznych odmian jest sauna ir, czyli mówiąc dokładniej – sauna infrared. A jak ona działa i czym różni się od „tradycyjnej” sauny?

Sposób na liczne problemy zdrowotne

Sauna infrared, wykorzystująca działanie podczerwieni, jest doskonałą podporą w leczeniu różnych schorzeń i problemów związanych z układem szkieletowym oraz mięśniowym. Zaleca się ją pacjentom cierpiącym na dyskopatię i chorobę zwyrodnieniową stawów. Wspomaga ona także rehabilitację osób, które przebyły poważniejsze urazy narządów ruchu.

Nietypową właściwością sauny ir jest to, że może ona okazać się pomocnym narzędziem w zwalczaniu otyłości, a nawet leczeniu cukrzycy. Jej działanie prozdrowotne jest nieocenione. W wielu przypadkach okazuje się na wagę złota.

Jak to działa?

Sauna ir to po prostu sauna na podczerwień, opierająca całe swoje prozdrowotne właściwości właśnie na działaniu podczerwieni. Ciało poddawane jest w niej specjalnemu promieniowaniu. Towarzyszy mu oczywiście energia cieplna, dzięki której końcowe działanie sauny jest jeszcze lepsze i wyraźniejsze.

Gdy człowiek przebywa w saunie ir, promienie podczerwone przenikają przez jego skórę i wnikają w jej głębokie warstwy – nawet na głębokość kilku centymetrów. Powoli zaczynają oddziaływać na konkretne partie ciała. Warto jednak wspomnieć o tym, że to działanie odczuwalne jest ogólnie – sauna ma bowiem pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, a nie wyłącznie jego pojedynczych fragmentów.

Dodatkowe zalety korzystania z sauny ir

Różnice między zwykłą sauną a sauną ir każdy jest w stanie zauważyć gołym okiem. W tej drugiej panują bowiem znacznie niższe temperatury. Saunę infrared nagrzewa się maksymalnie do 60 stopni C. Jej pozytywne właściwości można już zauważyć przy temperaturze 30 stopni C.

Z tego faktu wynika natomiast, że sauna ir staje się wspaniałym narzędziem leczniczym niemalże dla wszystkich. W przeciwieństwie do zwykłej sauny jest ona udostępniana osobom starszym, a nawet i dzieciom – jeśli tylko nie istnieją ku temu żadne przeciwwskazania.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw