Skip to content Skip to footer

Jak dobrać krzesła do salonu?

Wystrój salonu jest bardzo ważny w każdym mieszkaniu. Nic w tym dziwnego, bo ten pokój jest sercem domu, które pełni też funkcje reprezentatywne. To właśnie tam zaprasza się gości, czy urządza rodzinne uroczystości. Krzesła pokojowe muszą więc być wygodne, ładne i dopasowane do domowników. A jak dobrać je do salonu?

Koniecznie mierzyć!

Podstawą właściwego doboru mebli jest ich mierzenie. I nie chodzi tu tylko o chodzenie z miarą i sprawdzanie wymiarów. Ważne jest, by na krześle do salonu usiąść i sprawdzić, czy jest ono wygodne. Trzeba też dostawić takie krzesło do stołu i sprawdzić, czy jego wysokość jest odpowiednia. Czy jest wystarczająco dużo miejsca na nogi? Czy nigdzie się one nie haczą? A ile krzeseł zmieści się obok siebie przy jednym boku stołu? Żadna miasta dobrze tego nie wyrazi. Prościej jest po prostu wszystko przymierzyć i upewnić się na własne oczy. Nie bój się siadać na krzesłach, dotykać ich i sprawdzać ich wagę. Cięższe meble są bardziej stabilne, ale mogą też być trudniejsze do przesuwania. Warto, więc sprawdzić czy dzieci poradzą sobie z tym zadaniem.

Styl

Krzesła do salonu koniecznie muszą być dopasowane do jego wyglądu. Wszystkie elementy wyposażenia wnętrza muszą być ze sobą spójne. Krzesła pokojowe muszą dobrze wyglądać obok stołu. Ich kolor oraz odcień tapicerki muszą być dopasowane do koloru ściany i pozostałych mebli. Warto też zwrócić uwagę na ewentualne ozdobniki. Jeżeli meble mają toczone elementy, to warto też wybrać krzesła do pokoju, które również będą miały toczone nogi lub tralki w oparciu. Ważne jest, by wszystko było ze sobą spójne i żaden styl nie dominował nad innym. Chyba, że masz już jakiś nowatorski pomysł na wystrój własnego mieszkania i nie boisz się nowych, odważnych rozwiązań. W takim wypadku, nie przejmuj się dobieraniem stylu i zaszalej. W końcu, to Twój dom!

Możliwość składania

W mniejszych mieszkaniach warto też rozważyć zakup krzesła do salonu, które równocześnie ma możliwość składania. Zajmują dużo mniej miejsca niż meble tradycyjne. Kiedy nie są potrzebne można po prostu je złożyć i odłożyć w miejsce, w którym nie będą nikomu przeszkadzać. Można też zdecydować się na zakup czterech tradycyjnych krzeseł oraz kilka zapasowych – składanych. To dobra propozycja, która może być kompromisem pomiędzy oboma rozwiązaniami. Jeśli jednak nie musisz oszczędzać miejsca, to śmiało postaw na elegancki i duży komplet mebli utrzymanych w jednym stylu.