Skip to content Skip to footer

Poduszki antyalergiczne – najważniejsze informacje

Dzisiaj w sklepach coraz częściej możemy spotkać coś takiego jak poduszki antyalergiczne. Czy warto w nie w zasadzie inwestować? Czym one wyróżniają się spośród wszystkich innych? Jak prezentują się ich zalety? O tym wszystkim powiemy poniżej….

Co wyróżnia poduszki antyalergiczne?

Na początek warto powiedzieć nieco o tym, co w zasadzie wyróżnia takie poduszki antyalergiczne od normalnych, zwykłych poduszek. Otóż na pewno dla nich charakterystyczne jest to, że nie zawierają w sobie niczego, co gromadzi kurz, w czym rozwijają się roztocza itp.

Zasadniczo będą to różne materiały. Można się spotkać z pianką termoelastyczną czy włóknem kulkowym. Poszycie najczęściej będzie bawełniane. Dodatkowo wkład poduszki często będzie także zawierał w sobie jony srebra, które działają przeciwgrzybiczo czy bakteriobójczo.

Jakie zalety mają poduszki dla alergików?

Przede wszystkim zapewniają wysoki poziom higieny – w końcu nie rozwijają się tam łatwo żadne roztocza itp. a dodatkowo w zasadzie naprawę łatwo można je wyprać i wyczyścić.

Dodatkowo jednak poduszki te muszą być tak skonstruowane, że przepuszczają swobodnie powietrze. Dzięki temu ponownie nie dochodzi do nagromadzenia się roztoczy itp. Co więcej zaś – nie ma także ryzyka niewygodnego snu. W końcu poduszki, które nie przepuszczają powietrza pogarszają znacząco sen i dodatkowo często budzimy się z brudnymi, przepoconymi włosami.

Dla kogo są poduszki dla alergików?

Teoretycznie odpowiedź jest prosta – są one świetne dla wszystkich osób, które cierpią na astmę albo na różnego rodzaju problemy z alergiami czy to wziewnymi czy pokarmowymi itp.

Niemniej jednak dzisiaj po poduszki dla alergików coraz częściej sięgają także inne osoby, które po prostu cenią sobie wysoką jakość i higienę snu.

Jak wybrać poduszki antyalergiczne?

Pozostaje już tylko jedno pytanie, a mianowicie, jak w zasadzie wybrać takie poduszki antyalergiczne? Otóż dzisiaj na rynku funkcjonuje niestety dość sporo różnego rodzaju oszustów. Dlatego też należy uważnie patrzeć, czy poduszka, którą kupujemy na pewno ma odpowiednie certyfikaty. Warto też kupować w sklepach, w których jesteśmy pewni jakości i tego, że ktoś chociażby nie podmienił poduszek. Warto jeszcze zapamiętać, że poduszki alergiczne muszą mieć możliwość prania ich chociaż w 60 stopniach.

Poduszki antyalergiczne znajdziesz w ofercie Vege Home