Skip to content Skip to footer

Jak urządzić wygodną kuchnię?

Głową rodziny jest mężczyzna, szyją kobieta a sercem kuchnia. To właśnie w niej tętni życie rodzinne. Nie tylko przyrządzamy i spożywamy w niej posiłki, ale przede wszystkim spędzamy wspólny czas na rozmowach. Kuchnia ma w sobie to coś, co sprawia, że nawet znajomi wolą ją od salonu, który wywołuje pewien dystans.

Jak urządzić wygodną kuchnię?

Dobrze urządzona kuchnia składa się z dwóch wyraźnie oddzielonych stref. Pierwsza służy do przechowywania produktów i przygotowywania posiłków, druga do ich spożywania. W tej drugiej wystarczy stół i krzesła lub ławy. Urządzenie drugiej wymaga większego wysiłku.

Przede wszystkim robocza część kuchni powinna być funkcjonalna. Dostęp do sprzętów i potrzebnych akcesoriów powinien być bardzo łatwy. Ułatwiają to odpowiednio zagospodarowane szafki i wysuwane szuflady o różnych rozmiarach.

Bardzo istotnym elementem wpływającym na funkcjonalność kuchni jest rozmieszczenie dużego sprzętu AGD. Największe znaczenie mają lodówka, zlew i kuchenka z piekarnikiem. Najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem jest umieszczenie lodówki naprzeciwko zlewu i w jego odległości ok. 1m kuchenki. Jest to zasada złotego trójkąta, który pozwala na zaoszczędzenie ciągłego biegania między poszczególnymi punktami. Wygoda to jedno, a wystrój kuchni to drugie.

Aranżacja kuchni we własnym stylu

O przytulności kuchni decyduje jej aranżacja. Ważną rolę w tym zakresie odgrywa stylizacja mebli i elementy dekoracyjne.

Jednym z najnowszych trendów w aranżacji wnętrz jest powrót do stylu retro z lat 70-tych ubiegłego wieku. Meble w wyrazistych kolorach z charakterystycznymi klamkami i uchwytami mosiężnymi nadają kuchni indywidualny i niepowtarzalny charakter. Warto w aranżacji kuchni uwzględnić piekarnik do zabudowy retro.

Piekarniki do zabudowy retro to ostatnio hit w wyposażeniu kuchni. Doskonale pasują do stylu klasycznego i industrialnego, ale także minimalistycznego, któremu nadadzą przyjemnego ciepła.

Piekarnik do zabudowy retro to połączenie nowoczesnych funkcji ze stylizacją lat 70-tych ubiegłego wieku. Bez problemu można dopasować je do kolorystyki kuchni. Charakterystyczne gałki i uchwyty przyciągną wzrok każdego domownika i gościa. Klasyczny zegar z wskazówkami przywoła wspomnienia z czasów dzieciństwa.

Piekarniki do zabudowy retro dostępne są w ofercie Lofra.pl.