Skip to content Skip to footer

Jaką kołdrę do spania wybrać?

Jak zapewnić sobie zdrowy, bezpieczny sen i rano budzić się wypoczętym, gotowym do nowego dnia? Ważne jest przesypianie odpowiedniej ilości godzin, wietrzenie sypialni, wygodny materac – ale nie tylko. Na komfort snu wpływa również rodzaj pościeli. Jaka będzie najlepszym wyborem?

Kołdra i pościel – gwarancja dobrego snu

Urządzając sypialnię, warto pamiętać nie tylko o wygodnym łóżku z solidnym stelażem i wysokiej klasy materacem, ale również o drobnych, ale znaczących akcesoriach, takich jak pościel. Źle dobrana kołdra będzie przyczyną marznięcia albo wręcz przeciwnie, doprowadzi do przegrzewania się. Wykonane ze sztucznych tkanin pościele łączą obie te wady: nie chronią przed zimnem, a jednocześnie sprzyjają poceniu się. Dodatkowo elektryzują się, są nieprzyjemne w dotyku, szybko się niszczą.

Dlaczego warto wybierać kołdry bawełniane?

Poszukując idealnej kołdry do sypialni, warto zwrócić uwagę na te bawełniane. Bawełna to materiał naturalny, przewiewny, chłonący wilgoć. Świetnie sprawdza się zarówno latem jak i zimą. Nie powoduje uczucia duszności i pocenia się, a jednocześnie dobrze osłania przed ewentualnym chłodem.Sklepy oferują kołdry bawełniane różnego typu – cieńsze na lato, grubsze na zimę oraz uniwersalne na cały rok, które świetnie sprawdzają się zwłaszcza w sypialniach, w których niezależnie od miesiąca panuje podobna temperatura. Bawełniane kołdry są łatwe w utrzymaniu, większość z nich można prać w pralce. Nie uczulają, nadają się dla osób wrażliwych i alergików. Są miękkie i przyjemne w dotyku.

Gdzie kupić dobrej jakości kołdrę bawełnianą?

Kołdry bawełniane dostępne są w większości dobrze wyposażonych sklepów z tekstyliami do sypialni – zarówno w mniejszych butikach, jak w sieciówkach czy w sklepach internetowych. Kupując bawełnianą kołdrę, trzeba zwrócić uwagę, by w całości była wyprodukowana z bawełny i nie zawierała sztucznych domieszek. Kołdra musi być delikatna, miękka, przyjemna w dotyku. Nie powinna też być ciężka. Plusem będzie staranne, ładne wykończenie kołdry. Przed wyprawą do sklepu warto zmierzyć łóżko oraz pościel, by być pewnym, jaki ma mieć wymiar. Sklepy proponują kołdry różnych gabarytów, w tym mniejsze kołderki dla dzieci i młodzieży.

Kołdry bawełniane dostępne są w ofercie vegehome.pl.