Skip to content Skip to footer

Jak wybrać elegancki obrus do salonu?

Obrus do salonu to nie tylko sprawdzony sposób na przyozdobienie stołu – umiejętny dobór rodzaju, wielkości i koloru tkaniny pomoże w stworzeniu ciekawej i niezwykle oryginalnej stylizacji.

Jak dobrać idealny obrus?

Przy wyborze obrusa do salonu warto pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Do najbardziej istotnych czynników, które pomogą w doborze idealnej tkaniny można zaliczyć między dokładny wybór rozmiaru. Obrus do salonu powinien zwisać na maksymalnie 20 cm z każdej strony. Zbyt długi obrus może się rolować, utrudniając tym samym spokojne spożywania posiłków. Zbyt krótki obrus to z kolei bardzo nieestetyczne rozwiązanie, które zaburzy stylistykę całej aranżacji.

Dodatkowo w wyborze idealnego obrusa pomoże również dobór odpowiedniego rodzaju tkaniny. Eleganckie obrusy do salonu pełniące wyłącznie funkcję dekoracyjną powinny zostać wykonane z dobrej jakości, ładnie prezentujących się materiałów. W przypadku salonu połączonego z jadalnią dobrym wyborem może okazać się z kolei zakup obrusa wykonanego z łatwego w utrzymaniu, plamoodpornego materiału.

Poza tym eleganckie obrusy do salonu powinny pasować do pozostałych elementów wystroju pomieszczenia – przy wyborze najlepszego modelu warto zachować umiar, by przez przypadek nie przytłoczyć pozostałych elementów aranżacji.

Salon w stylu boho – jak dobrać odpowiedni obrus?

Salony w stylu boho cechują się niezwykle ciekawą i oryginalną aranżacją. Do wnętrz tego typu najlepszym pomysłem może okazać się zakup lnianego obrusa. Obrus do salonu wykonany z lnu będzie stanowił efektowne połączenie elegancji i prostoty.

Aby dodatkowo ożywić wnętrze w stylu boho, można zdecydować się na wersję obrusa z ręcznie haftowanym motywem. W przypadku aranżacji tego typu najlepszym pomysłem okażą się hafty przedstawiające rośliny lub zwierzęta.

Jak wybrać kolor obrusa?

Przy wyborze koloru obrusa warto mieć na uwadze nie tylko wystrój danego wnętrza, ale także i osobiste preferencje kupującego. Biały, klasyczny obrus okaże się idealnym dodatkiem do tradycyjnych salonów – przyozdobienie stołu śnieżnobiałym obrusem sprawdzi się podczas uroczystych, świątecznych kolacji.

Kolorowe, żywe obrusy to z kolei idealny wybór do ascetycznych i chłodnych wnętrz. Element ten sprawdzi się na przykład w industrialnej i prostej aranżacji – zdecydowany kolor ociepli wnętrze i doda mu wyjątkowego charakteru.