Skip to content Skip to footer

Żyrandol w stylu retro – ciekawe dopełnienie wielu aranżacji

Urządzanie wnętrz to zadanie, które wymaga bardzo dokładnego zaplanowania – szczegóły takie jak kolor ścian czy rodzaj oświetlenia mają bowiem ogromny wpływ na spójność całej aranżacji.

Oświetlenie mieszkania – jak wybrać najlepsze lampy?

Przy wyborze oświetlenia, które rozjaśni wnętrze domu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Po pierwsze parametry takie jak rodzaj czy moc lampy powinny zostać dopasowane do wielkości danego pomieszczenia. Lampa musi być na tyle duża, by dawać równomierne światło, nie powinna jednak przytłaczać pomieszczenia – zachowanie balansu to w tym przypadku najlepszy pomysł, który pomoże w uzyskaniu harmonijnej i symetrycznej kompozycji.

Dodatkowo niezwykle ważnym jest także design lampy, który powinien pasować do stylu danych pomieszczeń – żyrandole muszą być nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych propozycji, które pomogą w urządzeniu zarówno klasycznego, jak i bardziej modernistycznego wnętrza.

Kiedy zdecydować się na żyrandol w stylu retro?

Wśród wielu stylów i typów aranżacji, wnętrza retro to jedne z najbardziej ciekawych i kolorowych kompozycji. Idealnym dopełnieniem aranżacji w starym stylu są różnego rodzaju lampy retro – bogactwo form i kolorów pozwala na wybór unikatowego egzemplarza, który nie tylko oświetli, ale także ozdobi pomieszczenie, dodając mu niepowtarzalnego charakteru.

Lampy w stylu retro – szczególnie te proste i jednokolorowe – sprawdzą się doskonale również w nowoczesnych i awangardowych wnętrzach. Ciekawe, aczkolwiek nieskomplikowane formy lamp retro pozwolą na przełamanie surowości industrialnego wnętrza, nadając mu niezwykle oryginalnego charakteru.

Żyrandole retro – ciekawy pomysł na niecodzienną stylizację

Żyrandole retro występują w wielu ciekawych wariantach – lampy vintage wykonuje się między innymi z drewna, plastiku czy metalu. Lampy w stylu retro pomalowane na żywe, przykuwające wzrok kolory doskonale sprawdzą się zarówno w typowo stylizowanych wnętrzach, jak i nieco bardziej klasycznych aranżacjach.

Dla fanów klasyki idealnym wyborem mogą okazać się żyrandole retro zbudowane ze szklanych elementów. Lampy retro ze szklanym kloszem sprawdzą się doskonale między innymi jako dodatek do klasycznego salonu w starym stylu.