Skip to content Skip to footer

Parametry brodzików prysznicowych

Kabiny prysznicowe są bardzo popularnym elementem łazienki, w ostatnim czasie z powodzeniem wyparły z rynku wanny, które nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem.
Aby jednak cieszyć się przyjemnością podczas prysznica oraz posiadać nowoczesne i efektowne wnętrze należy wybrać kabinę i brodzik spełniające wszystkie oczekiwania.

Parametry brodzików

Kształt to jeden z parametrów, który nada charakteru łazience i pozwoli na komfort użytkowania. Najbardziej popularne są kwadratowe, półokrągłe i prostokątne brodziki do kabiny prysznicowej. Dla bardziej wymagających znajdą się takie o innych, niestandardowych kształtach. Poza kształtem bardzo ważny będzie wymiar. Najczęściej wybierane są kwadratowe brodzki o wymiarach 80×80 cm lub 90×90 cm.Wyróżnia się brodziki wykonane z akrylu, konglomeratu, stali oraz ceramiki. Pierwsze dwa cieszą się największą popularnością, ponieważ charakteryzują się dużą trwałością, są odporne na czynniki mechaniczne oraz zmiany temperatur.

Płaski czy głęboki brodzik?

Wyróżnia się brodziki, które są wpasowane w podłogę tzw. płaskie oraz głębokie, które widocznie wystają ponad nią. Wybór uzależniony jest od oczekiwań osoby kupującej i charakteru łazienki. Płaskie Brodziki do kabiny prysznicowej idealnie wpasują się w nowoczesne wnętrza. Będą niezastąpione, gdy w domu znajdują się osoby starsze lub niepełnosprawne, dzięki temu prysznic będzie bezproblemowy.Głęboki brodzik może z powodzeniem zastąpić wannę, gdy w domu znajdują się małe dzieci. Można w nim również zrobić szybkie pranie, bez obaw, że zachlapie się całą łazienkę.Dla osób, które chcą dokonać szybkiego zakupu producenci przygotowali modele kabin prysznicowych wraz z brodzikami. Dostępne są w kilku rozmiarach i można je z powodzeniem dopasować do każdej łazienki.

Montaż brodzików

Najłatwiejsze do zamontowania są kabiny prysznicowe wraz z brodzikami, ponieważ elementy są do siebie odpowiednio dopasowane. Decydując się na zakup obu części osobno powinno się sprawdzić czy będą one do siebie pasować, a następnie należy zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria, które bardzo często dodawane są do brodzików.

Na koniec warto zakupić matę antypoślizgową, która zapewni bezpieczeństwo podczas użytkowania.