Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi tarasowe przesuwne?

Oryginalne drzwi tarasowe przesuwne cenione są nie tylko za walory praktyczne, ale również dekoracyjne, dlatego też tym bardziej warto postawić na odpowiednie modele. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na które elementy zwracać szczególną uwagę przy wyborze nowych drzwi tarasowych.

Materiał ma znaczenie

Aby wybrać wysokiej jakości drzwi tarasowe przesuwane w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał z których są one wykonane. Niestety nawet najładniejsze drzwi tarasowe nie spełniać będą swoich podstawowych zadań, gdy będą wykonane z niskiej jakości materiałów. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej drzwi z drewna, aluminium albo PCV. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiednie modele. Najdroższym rozwiązaniem są drzwi aluminiowe, ale są one jednocześnie najbardziej wytrzymałe. Najtańszym rozwiązaniem są oczywiście plastikowe drzwi, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

Moda na podnoszone drzwi przesuwane

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na drzwi tarasowe przesuwne podnoszone, które otwierane są przez przesuwanie w poziomie. Modele tego typu umożliwiają zablokowanie częściowo odsuniętego ruchomego skrzydła, dzięki czemu łatwiej jest wietrzyć mieszkanie. Największą zaletą drzwi tarasowych tego typu jest ich elegancki wygląd oraz wygodne zamykanie. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są drzwi obsługiwane automatycznie za pomocą pilota albo telefonu komórkowego. Podnoszone drzwi przesuwne są bardzo prestiżowe dzięki czemu doskonale sprawdzą się w biurze.

Uchylno przesuwne drzwi tarasowe

Ciekawym rozwiązaniem są także uchylno przesuwne drzwi tarasowe, które otwierają się przez przesuwanie z poziomie, dzięki czemu można w pełni otworzyć ruchome skrzydła. Bardzo wiele modeli można uchylać także od strony górnej krawędzi, dzięki czemu wietrzenie pomieszczenia nie stanowi żadnego problemu. Do kluczowych zalet drzwi tego typu należy zaliczyć bardzo atrakcyjną cenę. Warto wspomnieć jednak o tym, że w przypadku drzwi tarasowych tego typu niestety nie ma możliwości zlicowania progu. Jest to najlepsza alternatywa dla odstawno przesuwnych drzwi tarasowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm