Skip to content Skip to footer

Wybór opraw oświetleniowych – na co zwrócić uwagę?

Dziś na rynku dostępne są różne rodzaje opraw oświetleniowych. Mogą one pełnić funkcje oświetlenia podstawowego lub dodatkowego. Jej wybór nie może być przypadkowy. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny rodzaj oprawy oświetleniowej do domu.

Sufitowe oprawy oświetleniowe

Niejeden producent opraw oświetleniowych posiada w swojej ofercie oprawy sufitowe. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w domach urządzonych w stylu nowoczesnym. Oprawa sufitowa to idealna alternatywa dla tradycyjnego żyrandola.

Co ważne, oferowane dziś sufitowe oprawy oświetleniowe mogą mieć różne zastosowanie. Montowane mogą być w niemal każdym pomieszczeniu. Zarówno w salonie, sypialni, jak i łazience czy kuchni. Oprawy sufitowe bardzo dobrze sprawdzają się także w biurach.

Źródło światła

Bardzo ważna przy wyborze oprawy oświetleniowej jest kwestia źródła światła. Szczególną uwagę zwrócić należy na barwę oraz natężenie światła. Elementy te muszą być dostosowane do konkretnego pomieszczenia i funkcji, jakie pomieszczenie to spełnia. Innymi słowy, natężenia i barwa światła musi odpowiadać indywidualnym potrzebom.

Jeśli źródło światła nie będzie odpowiednio dopasowane, wówczas cała oprawa świetlna nie spełni oczekiwań. Zwykle producent opraw oświetleniowych zamieszcza informacje o rodzaju źródła światła na produkcie. Warto przed zakupem zapoznać się z tymi informacjami.

Montaż opraw oświetleniowych

Dostępne na rynku oprawy oświetleniowe zakupić można w różnych wersjach, jeśli chodzi o możliwości ich montażu. Dobrym przykładem może być tu wspomniana już oprawa sufitowa. W tym przypadku możliwy jest montaż podtynkowy, natynkowy czy montaż w suficie podwieszanym. Dzięki różnym rozwiązaniom możliwe jest dopasowanie sufitowej oprawy oświetleniowej do niemal każdych warunków.

Tak duże możliwości, jeśli chodzi o sposób montażu, sprawia, że sufitowe oprawy oświetleniowe cieszą się tak dużą popularnością. Spotkać można je coraz częściej w wielu domach. Poza tym są już czym powszechnym w biurach, hotelach czy budynkach użyteczności publicznej.