Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę wybierając kocyki dla niemowląt?

Kocyk do wózka lub nosidełka to istotny element wyprawki dla niemowląt. Zadbanie o to, aby maluchy nie marzły i nie przegrzewały się w czasie spacerów może wydawać się trudnym zadaniem. Dopasowanie kocyka w odpowiednim rozmiarze wykonanego z tkaniny o korzystnych właściwościach zapewni pociechom bezpieczeństwo. Jak dobrać odpowiedni model?

Rodzaje kocyków dla niemowląt

Opiekunowie poszukujący tego typu akcesoriów dla najmłodszych odnajdą wiele ciekawych propozycji. Kocyki dla niemowląt mogą być wykonane z tkanin bawełnianych, lnianych, bambusowych lub popularnego polaru minky. Pragnąc wybrać najlepszy materiał, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego jakość.

Odpowiednio dopasowany kocyk dla dziecka powinien być przede wszystkim przyjazny w dotyku. Delikatna skóra pociechy będzie przebywać w kontakcie z tkaniną przez wiele godzin każdego dnia. Warto również upewnić się, że materiał nie będzie uczulał i wywoływał podrażnień.

Jaki kocyk dla dziecka wybrać?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jakie akcesorium z tej kategorii będzie najbardziej odpowiednie. Zarówno kocyki dla niemowląt używane w czasie spacerów, jak i te wykorzystywane w domach powinny zapewniać maluchom utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Zaleca się więc dopasować dany model do warunków pogodowych.

Kocyki polecane na chłodniejszy czas, to te wykonane z minky i tkanin bawełnianych. Troszcząc się o to, aby pociecha nie przegrzała się w czasie upałów, warto zdecydować się na model z lnu lub włókien bambusowych. Zaleca się również zwrócić uwagę na elastyczność kocyka. Zbyt sztywny materiał utrudni dokładne opatulenie dziecka. Warto wybierać modele z cieplejszych materiałów, ale bez wypełnienia.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Aby kocyk odpowiednio spełnił swoje zadanie, musi posiadać dopasowany do zapotrzebowania rozmiar. W przypadku noworodków często sprawdzają się kocyki o wymiarach 65×75 cm. Najbardziej uniwersalnym zakupem, który będzie używany przez dłuższy czas może okazać się kocyk w rozmiarze ok. 75×100 cm.

Zaleca się kupować kocyki sprawdzonych i polecanych producentów wykonane z wysokiej jakości materiałów. Warto pamiętać, że włókna lniane i bambusowe będą również odpowiednie dla maluchów z alergiami.

Kocyki dla niemowląt dostępne są w ofercie Vege Home.