Skip to content Skip to footer

Niespodzianki podczas remontu łazienki w mieszkaniu z drugiej ręki

Remonty łazienki w Katowicach bywają dosyć skomplikowane i nieprzewidywalne. To właśnie w tym mieście sporo osób kupuje mieszkania z rynku wtórnego, które niejednokrotnie nie były jeszcze nigdy remontowane i odświeżane. Nowi właściciele chcą zrobić generalny remont łazienki i napotykają na tak zwane „schody”. Stare mieszkanie remontuje się zupełnie inaczej niż nowe od dewelopera.

Remonty łazienki w Katowicach

Problemy często pojawiają się już na etapie skuwania starych kafli i przygotowywania infrastruktury pod położenie nowych płytek. Niejednokrotnie okazuje się, że znajdująca się pod spodem instalacja wymaga wymiany. Lepiej zrobić to jeszcze przed położeniem nowych i drogich płytek – jeżeli po jakimś czasie pojawi się problem z rurami, ściany trzeba będzie skuwać. Gdy planuje się remont starej łazienki w bloku, warto zatem znaleźć naprawdę dobrą ekipę remontową, dla której wykonanie bardziej skomplikowanych prac, niż tylko położenie glazury, nie jest problemem. Wykańczanie tak zwanych nowych mieszkań pod klucz to bułka z masłem w porównaniu do remontu łazienki w starym bloku.

Wylewki i nowa podłoga

Jedną z ważniejszych spraw w przypadku remontu starej łazienki jest odpowiednie wyrównanie podłogi lub wykonanie jej w taki sposób, aby w łazience można było zrobić prysznic bez brodzika. Remonty łazienki w Katowicach bardzo często wymagają zrobienia wylewki, która czasami schnie przez dłuższy czas. Warto jednak zdecydować się na ten krok. Remont podłogi umożliwia odpowiednie ustabilizowanie pralki lub zaprojektowanie kabiny prysznicowej bez brodzika. W tym drugim przypadku podłoga musi mieć odpowiedni kształt i nachylenie, aby woda spływała do odpływu i nie zalegała na podłodze kabiny.

Łazienki o małych powierzchniach

Ostatnie prawdziwe wyzwanie to remont łazienki o bardzo małej powierzchni. Łazienki w blokach niejednokrotnie mają dosłownie kilka metrów kwadratowych powierzchni, a wygodne rozlokowanie w nich takich elementów jak toaleta, umywalka i szafka pod umywalkę, wanna lub prysznic, to naprawdę ogromne wyzwanie. Jeżeli ma się malutką łazienkę w bloku, dobrym pomysłem może być skorzystanie z porady architekta wnętrz. Projekt łazienki stworzony przez specjalistę daje możliwość ergonomicznego ustawienia poszczególnych elementów wyposażenia, dzięki czemu z łazienki będzie korzystało się wygodniej. Wnętrze będzie się też prezentować zwyczajnie bardziej atrakcyjnie, nawet pomimo niewielkiego metrażu. Projekt małej łazienki wbrew pozorom nie jest dużym kosztem, zdecydowanie warto w niego zainwestować w pewnych przypadkach.