Skip to content Skip to footer

Co to jest dom prefabrykowany?

Domy prefabrykowane multicomfort.pl to rodzaj domów budowanych w sekcjach w fabryce przed montażem na placu budowy. Produkcja fabryczna pozwala na precyzyjną kontrolę nad procesem budowy, co skutkuje mniejszą liczbą defektów. Dzięki tym zabiegom wszystkie typy domów prefabrykowanych są bardziej szczelne i energooszczędne.

Co to jest dom prefabrykowany?

Domy prefabrykowane https://www.multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/ są budowane, przynajmniej częściowo, w fabryce, zanim trafią do klienta. Domy prefabrykowane to kategoria konstrukcji, którą można traktować jako ogólny termin obejmujący domy modułowe, domy zbudowane z paneli i domy produkowane w całości.

Domy energooszczędne

Osiągnięcie maksymalnej efektywności energetycznej w domu jest korzystne dla środowiska i pomaga obniżyć koszty zużycia energii.Nawet niewielkie zmiany i innowacje pomagają w uzyskaniu oszczędności, ale efektywność energetyczna zaczyna się już na etapie projektowania domu.

Uszczelnianie przepływu powietrza

Uszczelnianie przepływu powietrza w domu to proces zmniejszania wycieków powietrza i przeciągów wokół okien, drzwi, gniazdek elektrycznych i innych połączeń. Wyciek powietrza może również prowadzić do wzrostu poziomu wilgoci, tworząc warunki do rozwoju pleśni wewnątrz ścian. Pleśń zaś może powodować niską jakość powietrza w pomieszczeniach i jest szczególnie niekorzystna dla osób z chorobami układu oddechowego lub alergiami.

Izolacja

Izolacja jest krytycznym, energooszczędnym elementem domu i służy jako warstwa ochronna, która jest odporna na przepływ ciepła. Wybór produktów izolacyjnych w domach prefabrykowanych jest szeroki i obejmuje produkty naturalne, takie jak wełna, bawełna i celuloza, a także sztuczne, takie jak włókno szklane, wełna mineralna, pianka natryskowa i sztywne płyty piankowe.

Energooszczędne ogrzewanie i chłodzenie

Prawidłowo projektując system ogrzewania i chłodzenia, a także instalując najbardziej przystępną i rozsądną, najnowszą technologię, zaoszczędzisz dużo pieniędzy. Domy prefabrykowane multicomfort.pl oferują izolowane przewody w elementach montowanych już na etapie budowy w fabryce, co zapewnia brak wycieków, które zmniejszyłyby efektywność energetyczną systemu.