Skip to content Skip to footer

Modne oświetlenie w salonie – co wybrać?

Latem chętnie dokonujemy zmian w naszych wnętrzach, unowocześniając je i wprowadzając do nich odrobinę świeżości i nowości. Dlatego też, w tyk okresie producenci różnorodnych mebli i akcesoriów do domu wprowadzają nowoczesne pomysły do sklepów. Dziś skupimy się na oświetleniu salonów. Te miejsca muszą bowiem opiewać w ciepłe, przyjemne dla domowników światło, przy którym nie tylko można się relaksować i odprężyć, ale też poczytać gazetę, popracować oraz spędzić czas z przyjaciółmi. Jakie więc lampy wybrać do naszych salonów, by były praktyczne i funkcjonalne, a jednocześnie nowoczesne i modne? Zapraszam poniżej.

1. Szeroki wybór różnych lamp

Producenci z roku na rok prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych, oryginalnych lamp. Klienci (nawet ci najbardziej wymagający) naprawdę mają w czym wybierać. Asortyment w sklepach opiewa o klasyczne, bogato zdobione żyrandole, kryształowe żyrandole, lampy w kształcie różnych figur geometrycznych, lampy wykonane z oryginalnych materiałów (np. z piór), czy lampy sufitowe białe wiszące o nowoczesnym designie. Bez problemu taki asortyment można wkomponować w różne pomieszczenia. Do salonów klasycznych, w których królują modne, dębowe meble – idealnie sprawdzą się lampy sufitowe białe, które połączą klasykę z nowoczesnością. Z kolei, np. kryształowy biały żyrandol do salonu będzie pasował zarówno do tych nowoczesnych przestrzeni, jak i mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim czy typowo angielskim.

2. Oryginalne lampy

Co ciekawe, lampy nie muszą być wykonane z drewna, plastiku czy szkła. Bardzo popularne są obecnie lampy z materiału, papieru, a la piór czy z innych tworzyw. Wszelkie kombinacje i unowocześnienia są jak najbardziej mile widziane, gdyż klienci chcą mieć wyjątkowy i oryginalny asortyment, którego nie spotkają u co drugiego sąsiada w domu. Dlatego też, jeśli chce się stać posiadaczem unikatowych rzeczy, warto te kupować bezpośrednio u producentów (np. producentów lamp), lub w niewielkich sklepach internetowych od doświadczonych i sprawdzonych producentów. Biały żyrandol do salonu znajdziemy na pewno w wielu marketach oraz typowych sklepach z oświetleniem, jednak unikatowy model można znaleźć w niewielkich, sklepach z wyjątkowymi rzeczami.

3. Żyrandol cena

Stylowe i nowoczesne żyrandole można kupić już w bardzo atrakcyjnych cenach. W sklepach internetowych po wpisaniu frazy „żyrandol cena” można znaleźć modele już od 150 do nawet 1000 zł. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się takim aspektom jak materiał, z którego są wykonane, wymiary, nazwę producenta oraz precyzyjne wykończenie.