Skip to content Skip to footer

Lampy wiszące w łazience

Jako że jesteśmy w środku okresu remontowego, postanowiliśmy pomóc Wam odrobinę w planowaniu i aranżowaniu odnowionych pomieszczeń. Wszak grzechem byłoby ustawienie wszystkiego tak, jak stało to jeszcze przed rozpoczęciem prac. Aby nie powielać schematów, zamiast mówić o salonach, skupimy naszą uwagę łazienkach, w których również można odrobinę poczarować.

Magia świateł

Najważniejszym elementem każdego pomieszczenia jest oświetlenie, wydobywa ono głębię z tego, co już znajduje się wewnątrz, a przy okazji daje również coś od siebie. Z tego właśnie powodu, warto na jego temat porozmawiać, a dzisiaj zrobimy to na przykładzie oświetlenia łazienkowego. Owo pomieszczenie jest u każdego w domu, spędzamy w nim średnio kilka godzin w ciągu tygodnia, więc warto zadbać o to, aby czuć się tam komfortowo. I tutaj właśnie do głosu dochodzą lampy, które umożliwiają stworzenie specyficznego klimatu.

Lampy łazienkowe — ile?

Jednym z pierwszych pytań, które trzeba sobie zadać, jest to dotyczące ilości lamp w pomieszczeniu. Przyjmuje się, że na każde pięć metrów kwadratowych powinno przypadać choć jedno źródło światła. Do odrobinę większej łazienki idealnie sprawdzą się dwie lampy przy suficie, kinkiety, a dalej można już fantazjować. Na pewno dość ciekawy efekt uzyskamy po zastosowaniu węża ledowego, ale warto mieć na uwadze, że jego montaż w wilgotnych warunkach, ma swoje konsekwencje.

Jak dobrać odpowiednio lampy

Jeśli chodzi o oświetlenie łazienkowe, przy suficie idealnie sprawdzą się małe punktowe halogeny. Dają one sporo światła, choć nie do każdego wnętrza będą pasować. Ciekawym wyborem będą również lampy typu włoskiego, które są na rynku już ładne parę lat. Charakteryzuje je wysoka jakość, nienaganny design oraz wytrzymałość, które ważna jest szczególnie w łazience, gdzie narażone są one na działanie wilgoci. Jeśli chodzi o mniejsze punkty oświetleniowe, dobrym wyborem będą kinkiety. Najlepiej w minimalistycznej wersji w kolorze bliskim temu, który mamy na ścianach. Uzyskamy dzięki temu naprawdę ciekawy efekt, ponieważ niewłączone nie będą one skupiać naszej uwagi. W większych pomieszczeniach może być ich kilka, a w tych liczących sobie kilka metrów, wystarczą dwie lampy.

Podsumowując, oświetlenie do łazienki ze sklepu https://homelight.pl/lampy-do-lazienek.html trzeba wybierać w odpowiedzialny sposób, aby później nie żałować wyboru. Ostrzegamy jednakże, aby nie ograniczać się do jednej lampy, ponieważ nawet w małych pomieszczeniach będzie to niewystarczające. Dodatkowo sprawdzajmy, czy konkretne modele można wykorzystywać w łazienkach.