Skip to content Skip to footer

Idealna pościel

Piękna i duża sypialnia z ogromnym łóżkiem na środku to marzenie niemal każdego człowieka. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, w końcu kto nie chciałby spać w pięknym i wygodnym łóżku. Jeśli należysz do grona osób, które od kilku lat marzą o tym, by spać jak król, ale nie chcesz od razu wymieniać całego łóżka, mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Sekret dobrego snu

Wiele osób mówi, że to właśnie od jakości łóżka zależy Twój sen. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to prawda. Niestety samo łóżko niewiele ma do jakości snu. Co zatem ma realne znaczenie?

Jednym z najważniejszym czynników, które wpływają na jakość Twojego snu jest oczywiście materac. To właśnie od niego zależy to, czy będziesz czuł się komfortowo. Odpowiednio dobrany materac jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Jak to możliwe? Otóż, naukowo potwierdzono, że osoby z problemami kręgosłupa lub osoby, które narzekają na częste bóle pleców powinny spać na specjalnie dobranym dla nich materacu. Dobry materac jest w stanie dostosowywać się do ruchów ciała, a także amortyzować wszelkie upadki.

Kolejnym czynnikiem, który ma bardzo duży wpływ na jakość spania jest oczywiście pościel. Zaskoczony? Cóż, okazuje się, że to w jakiej pościeli śpisz może całkiem dużo o Tobie powiedzieć. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie pościel z bawełny lub też z satyny. Obydwa te materiały mają swoje zalety. Satynowa pościel ma zbawienne działanie na skórę oraz włosy. Wiele osób, które na co dzień dotykają się z trądzikiem śpi na satynowej poduszce. Jej ogromną zaletą jest także to, że jest ona po prostu bardzo miła w dotyku. Przed zakupem nowej pościeli warto jest sprawdzić rozmiar swojego łóżka, najpopularniejsza jest zdecydowanie pościel 200×220. Pościel 200×220 to idealny rozmiar na niemal każde łóżko małżeńskie, jeśli zatem posiadasz podwójne łóżko, to będzie idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Idealny rodzaj pościeli

Gdy znasz już rozmiar, którego szukasz warto jest się teraz zastanowić nad rodzajem. Pościel satynowa 200×220 to niemal doskonałe rozwiązanie, warto jednak zaznaczyć, że nie jest ono dobre dla wszystkich. Dotykanie satyny na co dzień może irytować. W takim wypadku znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się pościel satyna bawełniana 200×220. Domieszka bawełny to dobry pomysł również dlatego, że jest ona w stanie znacznie obniżyć cenę.

Jak widzisz niezależnie od tego czy Twoje serce skradła pościel satynowa 200×220, czy pościel satyna bawełniana 200×220, warto jest zainwestować w dobrej jakości materac oraz pościel, by cieszyć się długim i spokojnym snem.