Skip to content Skip to footer

Wybieramy szafę do sypialni

Idea pozostaje niezmienna. Szafa, zwykle jest największym meblem w pomieszczeniu i służy do przechowywania głównie ubrań. Nowoczesne szafy urosły jeszcze bardziej. Montuje się je na stałe jako trwałe części wyposażenia pomieszczeń mieszkalnych. W zależności od przeznaczenia wnętrza szafa może przyjąć na siebie różne funkcje.

Szafa do sypialni

Głównym zadaniem szafy jest przechowywanie garderoby. Dzięki powszechnej komunikacji moda szeroko rozlewa się na wszystkie rejony kraju i świata. Szafy przesuwne z Poznania nie różnią się zatem zbytnio od tych montowanych w innych rejonach.Szafa w sypialni musi się komponować do stylu pomieszczenia. Pomieszczenia, w którym zażywamy nocnego wypoczynku. Poza przymiotami stylistycznymi szafa sypialniana powinna spełniać wszystkie oczekiwania użytkowników. Tak więc, jeden solidny oraz obszerny mebel ze szczelnym zamknięciem lepiej wywiąże się ze swoich obowiązków niż mnóstwo małych szafek.Jak z każdym wyborem bywa, nie jest łatwo od razu podjąć odpowiednią decyzję. Wpierw lepiej porozumieć się z fachowcami od wystroju i w dalszej kolejności przedyskutować zagadnienia techniczne z ludźmi, którzy na co dzień zajmują się montażem szaf i innych mebli.

Planujemy wielkość mebla

Szafy przesuwne z Poznania mogą być zaprojektowane na każdy wymiar. Średnie zapotrzebowanie na przestrzeń roboczą szafy dla jednej osoby sięga wymiaru szerokości sprzętu do półtora metra. Przy standardowej wysokości dwa metry i dziesięć centymetrów. Jeśli zapadnie decyzja o zabudowie do pełnej wysokości pomieszczenia, wymiar może spaść do około jednego metra. Jeśli pomieszczenie będzie użytkowane przez dwie osoby łatwo wyliczyć, że obie wersje wysokości będą się różnić o blisko metr.

Rozkład elementów

Szafy przesuwne z Poznania potrzebują wewnętrznego wypełnienia. Półki powinny być oddalone od siebie o trzydzieści centymetrów. Dla wygody użytkowania. Chyba że planujemy wstawić tam pudełka i pojemniki o konkretnej wysokości. Wtedy rozmieszczenie półek trzeba rozplanować uwzględniając wymiary dodatkowego wyposażenia. Długość półek nie powinna przekraczać dziewięćdziesięciu centymetrów, aby pod wpływem obciążenia materiał płyty nie deformował się poprzez ugięcie.W części szafy przeznaczonej na wieszaki należy zaplanować przestrzeń w następujący sposób. Dla koszul i garniturów wystarczająca będzie wysokość nieprzekraczająca stu trzydziestu pięciu centymetrów. Tam, gdzie będzie wisiała dłuższa garderoba na przykład suknie pani domu, wysokość powinna sięgać stu osiemdziesięciu centymetrów.