Skip to content Skip to footer

Stylowe lampy sufitowe LED – jak je podzielić?

Oświetlenie w pokoju można budować na wiele różnych sposobów. Najlepiej, jeśli składa się ono z kilku członów, które nawzajem się uzupełniają. Stylowe lampy sufitowe doskonale będą łączyć się z punktowymi halogenami, a plafony z reflektorami. Z jakich rodzajów źródeł światła może skorzystać osoba, której zadaniem będzie ich odpowiednie rozmieszczenie.

Plafony – zupełnie nowe spojrzenie na oświetlenie

Plafon to alternatywa dla tradycyjnych lamp sufitowych. W przeciwieństwie do nich może być on zamontowany zarówno na suficie, jak też na ścianie. Plafon – w zależności od potrzeb – może emitować bardzo silne, jasne światło lub delikatne, świetlne tło dla całej aranżacji. Tego samego nie potrafi niestety stylowy żyrandol do salonu, który od samego początku jest zaprojektowany jako dominujące źródło światła w pomieszczeniu. I jeszcze jedno: plafony LED są coraz częściej wyposażone w nowoczesne systemy sterowania. Dzięki temu użytkownik może za pośrednictwem pilota łatwo zmieniać intensywność emisji strumienia świetlnego, jego barwę itd. Plafon jest też dużo bardziej wszechstronny, niż typowy, stylowy żyrandol do salonu. Można go bowiem zainstalować wszędzie, to jest w salonie, korytarzu, sypialni, kuchni, a nawet… na klatce schodowej.

Tuby LED – zupełnie nowe spojrzenie na źródło światła

Ciekawą alternatywą dla stylowych lamp sufitowych jest tuba LED. Jest to jedno z najbardziej uniwersalnych źródeł światła, gdyż sprawdzi się ono zarówno w biurze, jak i w pokoju gościnnym. Tuba LED jest preferowana zwłaszcza tam, gdzie chce się wydzielić specjalne strefy oświetlenia. Jest to też świetne rozwiązanie do salonu, w którym chce się np. efektywnie oddzielić strefę kuchenną od strefy wypoczynkowej i relaksacyjnej. Trzeba też podkreślić, że tuby LED to nowoczesne, Stylowe lampy sufitowe, które z łatwością można zamontować w korytarzach i w wąskich przejściach. Jest to możliwe dzięki ich specyficznym wymiarom, dzięki którym nie zużywają one dużo wolnej przestrzeni.

Podsumowując, stylowa lampa sufitowa nie musi mieć wyłącznie postaci klasycznego żyrandolu. Wręcz przeciwnie – może być panelem świetlnym. plafonem lub… tubą. Tak czy owak, w swej nowoczesnej formie, jest ona znacznie bardziej wszechstronna.