Skip to content Skip to footer

Krzesła barowe do kuchni

Wystrój kuchni jest istotny dla bardzo wielu osób. W końcu kuchnia to miejsce, w którym spędza się sporo czasu. Ważne, aby urządzić ją tak, by była funkcjonalna i wygodna. Jeżeli w kuchni posiada się wyspę, niezastąpione będą krzesła barowe, które mogą przy niej stanąć.

Krzesło barowe do kuchni

Stołki barowe do kuchni to inaczej hokery. Jeżeli szuka się takich mebli na przykład w sklepach internetowych, warto sprawdzić zakładkę z hokerami. To właśnie tam znajduje się bardzo duży wybór różnych modeli stołków barowych, które świetnie sprawdzą się w wielu różnych kuchniach. Krzesła barowe do kuchni nie są tak wygodne, jak klasyczne krzesła, ale dobrze sprawdzają się wtedy, gdy pragnie się na przykład spocząć chwilę obok wyspy kuchennej. Wysokość wyspy jest bowiem często trochę większa niż wysokość stołu, co związane jest między innymi z tym, aby było wygodnie podczas gotowania. Klasyczne krzesła są zbyt niskie, a hokery sprawdzają się idealnie.

Krzesło barowe do kuchni

Obecnie stołki barowe do kuchni występują w bardzo wielu różnych stylach. Wystarczy zatem określić, czy poszukuje się mebli utrzymanych w duchu industrialnym, nowoczesnym, skandynawskim, retro. Popularne są na przykład krzesła barowe z drewna i metalu. Siedzisko jest drewniane, a reszta konstrukcji to metal. Takie krzesło barowe do kuchni sprawdzi się na przykład w domu, który urządzony jest w stylu loftowym lub skandynawskim. Kolejne popularne krzesła barowe do kuchni to krzesła tapicerowane. Tapicerka może być wykonana z różnych tkanin, w wielu różnych kolorach. Stąd też istnieje możliwość urozmaicenia wystroju kuchni na przykład poprzez wybranie intensywnego koloru krzesła.

Jak stylizować kuchnię z hokerami?

Hokery najlepiej kupić w liczbie parzystej. Postawić na przykład na 2 lub 4, by stały obok siebie. Hokery wcale nie muszą idealnie pasować do pozostałych krzeseł, które znajdują się w kuchni. Powinny oczywiście korespondować ze stylem wystroju wnętrza, ale można postawić na trochę inny model. Decydując się na konkretne hokery, warto wypróbować wcześniej ich wygodę. Trzeba bowiem wiedzieć, że niektóre hokery świetnie wyglądają, ale nie są już tak funkcjonalne podczas użytkowania. Jeżeli w domu mieszkają dzieci, zwykle lepiej sprawdzają się egzemplarze, które posiadają oparcie oraz podłokietniki.