Skip to content Skip to footer

Gdzie najlepiej sprawdzą się nowoczesne drzwi szklane wahadłowe?

Oryginalne drzwi szklane wahadłowe ze względu na dekoracyjny charakter doskonale sprawdzą się przede wszystkim w reprezentatywnych pomieszczeniach. Mowa tutaj między innymi o holach, salonach i eleganckich gabinetach.

W jakich aranżacjach można wykorzystać szklane drzwi?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się szklane skrzydła matowe, które wyróżniają się niską przeziernością. Tego typu drzwi bez żadnego większego problemu można zamontować w pomieszczeniach prywatnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ich olbrzymi potencjał wykorzystać w sypialni, garderobie albo w przejściu do łazienki.

Drzwi szklane wahadłowe najlepiej pasują do minimalistycznych pomieszczeń, które urządzone są w nowoczesnym designie. Olbrzymia popularność szklanych drzwi w dużej mierze wynika z tego, że są one bardzo proste i co najważniejsze zajmują mało miejsca. Szklane dodatki można wykorzystać w stylu industrialnym i loftowym.

W obecnym sezonie można postawić również na mleczne szkło, które może okazać się idealnym tłem dla metalowych dodatków. Mleczne szkło jest również doskonałym tłem dla surowych ścian i betonowych posadzek. Szklane drzwi w eleganckim wydaniu coraz częściej spotkać można w ekskluzywnych apartamentach.

Jakie korzyści?

Drzwi szklane wahadłowe są bardzo funkcjonalne, dlatego też tak wiele osób korzysta z ich olbrzymiego potencjału. Drzwi wahadłowe otwiera się bardzo wygodnie w obydwie strony. Szklane skrzydło wahadłowe wystarczy lekko popchnąć i odchylić do 90 stopni. W niektórych modelach można drzwi zablokować właśnie w takiej pozycji. Funkcjonalne drzwi bardzo często montowane są w nowoczesnych biurach, lokalach gastronomicznych i sklepach. Mowa tutaj oczywiście o pomieszczeniach z dużym natężeniem ruchu.

Dzięki szklanym drzwiom można uzyskać wrażenie większej przestrzeni. To właśnie dzięki szklanym elementom wnętrza są zdecydowanie bardziej przestronne. Przezroczyste szkło najlepiej sprawdzi się w słabo doświetlonych pomieszczeniach o dużej powierzchni.

Niezakłócony przepływ światła to olbrzymi atut, którego nie da się zastąpić sztucznym światłem. Godne polecenia są również szklane ścianki działowe, które w ostatnim czasie są bardzo modne, dlatego też spotkać je można w wielu ciekawych aranżacjach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.