Skip to content Skip to footer

Jaki dywanik do łazienki okaże się najlepszym rozwiązaniem?

Wychodząc spod prysznica lub z wanny, zwykle marzymy o tym, aby czuć przyjemne ciepło pod nogami. Cel ten możemy osiągnąć na co najmniej kilka sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest zaopatrzenie się w dywanik do łazienki. Czas więc zapoznać się z najciekawszymi propozycjami w tym zakresie.

Dywanik w łazience i jego kolorystyka

We współczesnych łazienkach dominuje dziś minimalizm. Ten stawia nie tylko na oszczędność formalną, ale również na stonowanie kolorystyczne. Nie powinniśmy być więc zaskoczeni tym, że w sprzedaży dominują dziś białe i czarne dywaniki do łazienki, a także rozwiązania utrzymane w odcieniach szarości. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że decydując się na łazienkę musimy dążyć do tego, aby była ona reprezentantką nowoczesnego stylu. Ten jest rzeczywiście modny, z pewnością jednak nie jest jedynym, którym warto się zainteresować. Jeśli więc chcemy wprowadzić w tym pomieszczeniu iście morski klimat, powinniśmy stawiać na dywaniki turkusowe i niebieskie. Jeśli zaś w dość surowym pomieszczeniu brakuje nam kobiecego akcentu, różowe dywaniki z pewnością pozwolą na zmianę jego charakteru. Choć jednokolorowe dywaniki są dominujące, nie są wcale jedynymi, z jakimi mamy do czynienia. Modne są także rozwiązania w paski i kropki, a także dywaniki do łazienki w kształcie rybki podbijające serca najmłodszych domowników.

Ważny wybór materiału

Jeśli dywanik do łazienki ma być wytrzymały, a do tego ma charakteryzować się atrakcyjnym wyglądem, powinniśmy pamiętać także o tym, jak dużą rolę przy jego wyborze odgrywa materiał, z którego został wykonany. Szukając idealnego rozwiązania warto też zwrócić uwagę na długość włosa oraz informacje o tym, jak czyścić dany model. Łazienka powinna być pomieszczeniem nie tylko miłym dla oka, ale również bezpiecznym. Dobrze więc, jeśli spodnią częścią dywanika jest mata antypoślizgowa.

Dziś w sprzedaży dominują dywaniki frotte oraz te, które są wykonane z bawełny. Ich popularność nie powinna być dla nas jednak zaskoczeniem, bo to właśnie one są najbardziej miękkie. Kupujący skłaniają się też ku rozwiązaniom z krótkim włosiem. Tu przesądzają względy praktyczne, bo właśnie takie dywaniki są znane z tego, że najszybciej schną. Ten argument przyczynia się też do tego, że coraz częściej skłaniamy się ku dywanikom z mikrofibry oraz bambusa.

Dywanik do łazienki znajdziesz w ofercie Vege Home.