Skip to content Skip to footer

Lampy retro dodadzą mieszkaniu stylu

Lampa retro stała się obecnie symbolem nowoczesnego, eleganckiego stylu. Styl vintage daje możliwość połączenia nowoczesności i przeszłości. Jednocześnie podkreśla indywidualizm i kończy z zimnymi, sterylnymi wnętrzami.

Lampy z przeszłości

Styl vintage jest obecnie niezwykle popularny w trendach wnętrzarskich. Nie oznacza jednak, że mieszkanie jest urządzane w stylu retro. Vintage to podkreślenie nowoczesności poprzez elementy retro. Doskonałym przykładem będzie żyrandol retro oraz taki dywan w salonie z nowoczesnymi meblami.Jak dobrać lampę vintage? Nie jest to proste. Nie może to być pierwsza lepsza lampa retro. Trzeba ją tak dobrać, aby razem z pozostałymi elementami stworzyła oryginalną całość. Oczywiście należy też pamiętać o podstawowej funkcji lampy, czyli oświetleniu pomieszczenia. Lampa vintage może kontrastować kolorem czy kształtem, wzbudzając zainteresowanie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampy vintage?

Styl vintage pozwala na dużą dowolność. Jednak efektem powinno być ciekawe i w jakiś sposób spójne wnętrze, a nie zbiór przypadkowych elementów. Wybierając żyrandol retro do salonu, trzeba sprawdzić, jak będzie oświetlał pomieszczenie. Być może konieczne będzie doświetlenie ciemniejszych miejsc dodatkowymi lampami. Świetnie by było, gdyby dodatkowe lampy miały podobny styl co żyrandol retro.Decydując się na styl vintage, niekoniecznie trzeba szukać starych przedmiotów. Mogą to być również przedmioty stylizowane. W ofercie sklepów jest sporo lamp stylizowanych na lampy retro.

Lampy vintage w całym mieszkaniu

Lampa vintage może być zamontowana w praktycznie każdym pomieszczeniu. Nowocześnie urządzona kuchnia, w sterylnym stylu, dzięki lampie retro i kilku glinianym lub miedzianym garnkom zyska niezwykły urok. Stanie się też przytulniejsza.Lampy retro nadają się także do łazienek. Jednak tu lepiej sięgnąć po lampy stylizowane na retro i przeznaczone specjalnie do łazienek. Są one odporniejsze na działanie wilgoci, dzięki czemu ich użytkowanie będzie bezpieczne, a jednocześnie nie będą się szybko psuły.W sypialni warto ustawić lampki nocne w stylu retro, z materiałowymi abażurami. Dodadzą one pomieszczeniu intymnego klimatu.Do gabinetu też przyda się elegancka lampa retro. W tym przypadku znakomitym wyborem będzie lampa w stylu bankierskim lub technicznym.