Skip to content Skip to footer

Czym się kierować przy wyborze krzeseł na balkon lub taras?

Kawałek przestrzeni na świeżym powietrzu – balkon lub taras – to dla większości ogromny atut mieszkania. Warto wykorzystać to miejsce, by stworzyć sobie przytulny kącik do wypoczynku. Kawa wypita na tarasie czy możliwość poczytania książki, przy jednoczesnym rozkoszowaniu się słońcem i śpiewem ptaków działają kojąco na zmysły i skutecznie poprawiają samopoczucie. Jak wybrać krzesło lub fotel na taras czy do ogrodu, by cieszyć się maksymalnym komfortem?

Jak wybrać wygodne krzesło ogrodowe?

Przestrzeń na balkonie, tarasie czy w ogrodzie, która ma służyć wypoczynkowi powinna być przytulna, ale też wyposażona w wygodne, praktyczne meble. Dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią jeść na świeżym powietrzu czy przyjmować gości, będą krzesła ogrodowe i stół. Ci, którym marzy się przede wszystkim przestrzeń do czytania, odpoczywania czy opalania, pokochają z kolei wszelkiego rodzaju wygodne fotele tarasowe czy leżaki.Bez względu na wybraną opcję, krzesło czy fotel musi oferować maksimum komfortu. Powinno być stabilne, wyposażone w wygodne oparcie. Plusem będą podłokietniki. Wiele krzeseł czy foteli posiada także miękkie nakładki-poduszki, które dodatkowo zwiększają wygodę. Te można także w razie potrzeby dokupić.

Krzesła balkonowe – jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Wszelkie krzesła balkonowe, fotele tarasowe czy leżaki, muszą spełniać wyśrubowane kryteria dotyczące wytrzymałości. Przede wszystkim dlatego, że są narażone na bezpośredni kontakt ze słońcem, wystawione na działanie wiatru czy deszczu, a jeśli nie ma gdzie ich schować po sezonie, również na śnieg czy mróz.Wybierając meble na balkon lub taras, trzeba wziąć to pod uwagę. Sklepy oferują dziś krzesła ogrodowe z wielu bardzo odpornych materiałów. To między innymi specjalnie zabezpieczone drewno, wysokiej jakości tworzywa sztuczne, chroniony przed korozją metal czy powszechnie uwielbiany technorattan, który do złudzenia przypomina naturalny rattan, ale jest od niego znacznie bardziej odporny. Balkonowe krzesła czy tarasowe fotele z materiału do użytku zewnętrznego dłużej zachowają ładny wygląd i pełną funkcjonalność, będą też łatwiejsze w utrzymaniu: czyszczeniu, konserwacji, przechowywaniu. Ich plusem jest brak konieczności chowania na czas deszczu czy ochłodzenia.