Skip to content Skip to footer

Jak wybrać materiał obiciowy na krzesła?

Wybór właściwego materiału obiciowego na krzesła nie jest sprawą łatwą. Pod uwagę należy wziąć kilka czynników. Znaczenie mają oczywiście kwestie estetyczne, choć kierować się należy również względami praktycznymi. Jak wybrać obicia na krzesła, by sprawdzały się jak najlepiej? Trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach.

Dostosowanie wzoru obić na krzesła do stylu pomieszczenia

Materiał obiciowy na krzesła powinien być przede wszystkim dostosowany do stylu pomieszczenia. Tak na przykład w pomieszczeniach urządzonych w sposób nowoczesny i minimalistyczny, warto postawić na takie właśnie materiały. Świetnie sprawdzą się gładkie, syntetyczne tkaniny, najlepiej jednolite kolorystycznie. Z drugiej strony w takim pomieszczeniu wzorzyste Obicia na krzesła mogą stanowić ciekawy akcent, który przyciągnie uwagę odwiedzających. Wzorzyste krzesła sprawdzają się jednak przede wszystkim w pomieszczeniach urządzonych w stylu o wiele bardziej tradycyjnym. Mogą być świetnym uzupełnieniem eleganckiego salonu, czy stanowić wyposażenie klasycznie umeblowanej jadalni. Warto przy tym pamiętać, żeby nie przesadzić ze wzorzystymi elementami w danym pomieszczeniu. Jeżeli jest ich za dużo, robi to wrażenie dość nieprzyjemnej pstrokacizny. W kuchni należy przede wszystkim podstawić na praktyczność.

Wybór praktycznego obicia na krzesła

Pod względem praktycznym, należy zwrócić przede wszystkim na materiał, którego użyto do produkcji obić na krzesła. W pomieszczeniach takich jak kuchnia i jadalnia warto jest zainwestować w krzesła, które łatwo się czyści. Czyszczenie krzeseł wykonanych z materiałów mniej praktycznych może okazać się zdecydowanie bardziej kosztowne. Najlepiej sprawdzają się tu materiały gładkie, wykonane z tworzyw sztucznych. Niektórzy celują też w skórę i materiały skóropodobne. Z jednej strony są one dość praktyczne w czyszczeniu, ale z drugiej wymagają odpowiedniej pielęgnacji, by zachować dobry wygląd na długo.

Z jakiego materiału wykonane jest obicie?

Na materiał obiciowy na krzesła, warto zwrócić uwagę szczególnie, kiedy w domu mieszkają alergicy. Najlepiej sprawdzają się tkaniny całkowicie syntetyczne o gładkiej fakturze, które nie są dobrym środowiskiem do rozwoju szkodliwych roztoczy.