Skip to content Skip to footer

Jakie wybrać hokery do kuchni?

Coraz popularniejsze wysokie krzesła barowe powoli acz konsekwentnie wypierają klasyczne stołki kuchenne. Dzieje się tak głównie ze względu na olbrzymią różnorodność modeli i wykończeń nowoczesnych krzeseł barowych do kuchni.

Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób zastanawia się, jakie stołki barowe do kuchni kupić. A jest w czym wybierać. Podjęcie decyzji warto rozpocząć od zapoznania się z podstawowym podziałem tej kategorii produktów.

Krzesła barowe do kuchni

Klasyczne krzesła barowe są stosunkowo wysokie. Do kuchennych wnętrz przeszły prosto ze swojego naturalnego środowiska, a więc pubów i knajp. W tych lokalach umiejscowione są zazwyczaj przy barze, stąd ich duża wysokość. Muszą bowiem zapewnić przyjęcie wygodnej pozycji stałym bywalcom barów. W mieszkaniu wysokie hokery sprawdzą się idealnie w okolicach wyspy kuchennej, albo podwyższonego barku. Takie meble zawsze uatrakcyjniają aranżacje pomieszczenia i pasują praktycznie do każdego stylu.

Niskie hokery do kuchni

W przypadku braku wyspy czy minibaru, również można być szczęśliwym posiadaczem krzeseł barowych. Wybrać należy wtedy niskie hokery do kuchni. Wyglądem są praktycznie identyczne ze swoimi większymi braćmi, a jedyną różnicą jest wysokość, na której zamontowano siedzisko. Dzięki zachowaniu proporcji oraz konstrukcji pierwowzoru, niskie krzesła barowe do kuchni są doskonałą alternatywą dla klasycznych mebli z oparciem. Funkcjonalność została zachowana, niskie hokery do kuchni także zdobią pomieszczenie, a dzięki swoim rozmiarom sprawdzają się zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach.

Hokery pasują do wszystkiego

Wspólną zaletą wszystkich stołków barowych do kuchni jest ich olbrzymia różnorodność i mnogość wykończeń. Dzięki temu nowoczesne hokery pasują do każdego stylu. Białe, z plastikowymi siedziskami podkreślają ascetyzm nieskazitelnych wnętrz. Hokery niemalże przeniesione z pubu idealnie współgrają z loftowym stylem kuchni. Zdobione, pełne przepychu i niesamowicie wygodne stołki barowe do kuchni uzupełnią także wnętrza rustykalne.

Podsumowanie

Olbrzymia różnorodność modeli zapewnia kuchennym hokerom niesłabnącą popularność. Funkcjonalność i wygoda to ich naturalne cechy. Krzesła barowe do kuchni podkreślą wyjątkowy klimat pomieszczenia w każdym stylu, zaś na co dzień okażą się również bardzo praktycznymi meblami.