Skip to content Skip to footer

Jak założyć saunę fińską w domu?

Sauna fińska to nie tylko relaks, ale również wiele korzyści dla zdrowia. Jak można założyć ją w swoim domu?

Saunę fińską można mieć także w domu

Sauna fińska, inaczej określana także jako sauna sucha, to popularny typ sauny w Finlandii, a także w innych krajach północnej Europy. Można korzystać z niej także w Polsce. Sauny te znajdują się między innymi na basenach, w aquaparkach, centrach odnowy biologicznej czy też w salonach Spa.

Można mieć jednak własną saunę fińską w domu. To najlepszy wybór dla osób, które lubią korzystać z niej systematycznie. Zatem, jaka sauna fińska do domu będzie najlepsza?

Sauna fińska w domu – gotowa i na wymiar

Aby korzystać z prywatnej sauny suchej, można zdecydować się na kupno gotowej konstrukcji, która od razu nadaje się do umieszczenia w wybranym wnętrzu, na przykład w łazience. Druga propozycja to sauna fińska do domu wykonana na wymiar, która projektowana i budowana jest na indywidualne zamówienie.

Warto także wskazać, że sauna fińska do domu nie musi znajdować się w łazience. Można także założyć saunę ogrodową.

Gotowa sauna fińska

Tego typu sauny to gotowe do montażu konstrukcje zawierające wszystkie niezbędne elementy:

– piec elektryczny
– ławy
– zegar
– termometr i higrometr
– oświetlenie
– wieszaki na ręczniki
– półki na kosmetyki

Sauna ta może być w całości zabudowana drewnem lub posiadać przeszkloną ścianę z drzwiami wykonaną z bezpiecznego szkła hartowanego. Gotowe sauny fińskie oferowane są w różnych wymiarach. Przy doborze sauny oraz jej umiejscowienia należy pamiętać o tym, że odległość pomiędzy dachem konstrukcji a sufitem powinna wynosić minimum 20 cm.

Zaletą gotowej sauny jest jej prosty montaż – wystarczy ustawić ją w wybranym miejscu, podłączyć do zasilania i od razu można zacząć z niej korzystać!

Sauna fińska na wymiar

Druga propozycja to sauny projektowane i budowane na wymiar. W tym przypadku najczęściej trzeba liczyć się z wyższym kosztem, lecz takie sauny fińskie do domu można dopasować indywidualnie do wybranego miejsca montażu.

Wobec tego założenie sauny fińskiej w domu także jest możliwe. To atrakcyjna propozycja dla każdego, kto pragnie korzystać z sauny regularnie. Sauna fińska to nie tylko wyjątkowy relaks, ale również wsparcie dla zdrowia!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw.