Skip to content Skip to footer

Ile może kosztować remont łazienki?

Remont łazienki nie jest zarówno prosty, jak i tani. Należy dysponować sporym budżetem o ile mamy zamiar dokonać zmian aranżacji tego pomieszczenia. Remont łazienki w Bytomiu to zadanie wymagające specjalistów w swojej dziedzinie, jednak warto poznać metody na to, by nieco obniżyć koszty.

Pokrycie ścian i podłóg

Łazienka kojarzy nam się z glazurą, która jest stosunkowo droga, jej położenie jest pracochłonne i wymaga odpowiedniej wiedzy. Za dobrej jakości płytki trzeba sporo zapłacić, ale jest to wydatek na lata.

Metr kwadratowy płytek może kosztować już od 20 złotych, ale znajdziemy również glazurę, której ceny zaczynają się powyżej 100 złotych za metr. Pamiętajmy, że zwykle cena ma wiele wspólnego z jakością płytek.

Tańsza od płytek może okazać się specjalna farba, która dedykowana jest do kuchni i łazienek. Tworzy ona specjalną powłokę ochronną na ścianie, dzięki czemu nadaje się do zastosowania nawet przy nadmiernej wilgoci panującej w pomieszczeniu. Ceny puszek o pojemności 2,5 litra zaczynają się od około 60 złotych, jednak zależy to od producenta farby.

Wyposażenie

Wiele osób planując remont łazienki w Bytomiu, ma zamiar dokonać jednoczesnej wymiany sprzętów. W końcu stara pralka nie będzie się zbyt dobrze komponować z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Dbając o remont łazienki, często zapominamy o odpowiednim oświetleniu. Wybierajmy żarówki LED, które pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne lampy.

Prysznic okaże się tańszy w zakupie niż wanna, jednak proporcje układają się na odwrót podczas użytkowania. Kompromisem może być inwestycja w zabudowany prysznic z głębokim i szerszym brodzikiem, który może spełniać również rolę wanny. Koszt takiego sprzętu to powyżej 2 tysięcy złotych.

Również umywalka powinna prezentować wysoką jakość. Musi być prosta w czyszczeniu i nie powinny się na niej robić zacieki. Najlepiej jest wybierać baterię chromowaną, która nie ulega łatwym przebarwieniom pod wpływem działania wilgoci lub środków domowych.

Na czym można oszczędzić?

Najgorszym pomysłem przy remoncie łazienki jest oszczędzanie na dobrej jakości materiałach. Warto pamiętać, że gorsza glazura czy wyposażenie będą miały krótszą żywotność i za jakiś czas te elementy będzie trzeba wymienić – oszczędności są więc pozorne.

Warto stawiać nacisk na korzystanie z podobieństw, poszukiwanie nowoczesnych inspiracji, które pełne są ekologicznych, oszczędnych rozwiązań. Na takiej łazience można nieco zaoszczędzić, a już w szczególności, jeśli sami podejmiemy się części prac.